Wpis z mikrobloga

Pytanie do znawców rynku wtórnego motoryzacji. Jak w najbliższych latach mogą zmieniać się średnie ceny Fiata 126p? W tygodniku "Motor" nieraz czytałem, że jego ceny spadną w tym roku lub następnym (Były to przewidywania opublikowane około 2-3 lata temu). Według mnie będą od teraz powoli wzrastać i nie ma już co liczyć na lepszy moment w zakupie Malucha, zwłaszcza biorąc pod uwagę coraz mniejszą ilość nadających się do jazdy egzemplarzy.
#pytaniedoeksperta #maluch #fiat126p #126p #motoryzacja
  • 7
@Darkhai: cena tego auta będzie wzrastać do pewnego poziomu, ale nigdy nie przekroczy około 50 000 tysięcy złotych - za tyle można kupić odwaloną Warszawę no max <100 000 tysięcy, ale zobacz ile lat minęło i Warszawa była jednak autem pięknym i niszowym. Malucha naprodukowali jak mydła. Powód niskiej maksymalnej ceny jest kraj produkcji i znajomość tylko w Polsce. To, że Tom Hanks lubi malucha, nie znaczy, że znajdą się na
@DannyTheDog: Odnośnie znajomości Fiata 126p tylko w Polsce się nie zgodzę, ponieważ szczególnie lubiany jest także na Kubie i stanowi tam symbol klasy średniej. Ponadto znany jest też na Węgrzech i oczywiście we Włoszech. Maluchów w Polsce faktycznie było sporo, jednakże spora część wyprodukowanych egzemplarzy została już zezłomowana, przerobiona bądź nie nadaje się do jazdy. W każdym razie właśnie przez te czynniki małych Fiatów było coraz mniej, wobec tego wybuchł na
@Darkhai: Taniej na pewno już nie będzie. Można szukać późnych modeli Fl których ceny jeszcze jako tako nie wystrzeliły w kosmos lub pokusić się o eleganta, jednak kwestią czasu jest kiedy i ich ceny poszybują w górę.
@Zbiniu: Sam rozglądam się raczej za egzemplarzami do 2 tysięcy złotych w możliwie jak najlepszym stanie technicznym. Nawet pięć tysięcy złotych na Malucha to dla mnie zbyt duży wydatek i nie mogę sobie pozwolić na tak drogi zakup. Niestety mój budżet mocno komplikuje sprawę, auta warte uwagi znajdują się dosyć daleko.