Wpis z mikrobloga

"Lubuskie IPA"
No dobra, po dwóch nieudanych piwach, może w końcu uda się coś wypić.
Wygląd: Solidna czapa piany, piana stabilna, gęsta. Średnio pęcherzykowa, ładny lacing. Dobrze się zapowiada.
Aromat: Cytrusy, czuć chmiel, nie ma jakiegoś szału, jakby masło, może mi się wydaję. Można wyczuć co nieco, ale słabo jest. No tu już gorzej się zapowiada.
Smak: goryczka taka ziołowa, bardzo gorzkawa, zalegająca, czy ja wiem, czy te 75 IBU? Raczej mniej, nie mój typ goryczki, taka jakaś niezbyt mi smakuje. Czuć słabe cytrusy (grejpfrut, pomarańcza), do tego taka jakby słodkawa/karmelowa kontra, ziołowość. dziwnie takie jakoś, goryczka mi niezbyt przypada do gustu, troszkę dziwna ta karmelowość, psuje mi jakoś smak. Wziąłem parę łyków i jest, Witnica i masło, mogłem się tego spodziewać, ale myślę, IPA, nie spieprzą tego, będzie normalnie, ale nie.

Podsumowanie: Nie jest to najlepsze IPA jakie piłem, nie jest wodniste, nie jest też dobre, pijałem lepsze. Takie jakieś dziwne. karmelowość, masło, Witnica, znowu mnie zawodzisz. Czy kupię je ponownie? Nie ma szans, wolę jednak kupić coś lepszego, no jakoś tak mnie to piwo nie przekonuje. Bardzo słabo jak na IPA. Do tego to masło, nie polecam. Cena to 5.50zł, piwo jest dostępne w sklepie "Piotr i Paweł".

Zapraszam do obserwacji tagu #piwnydonislaw (będę pod nim umieszczał recenzję różnych piw i takie tam).

#craftbeer #piwo #recenzja #alkohol
Pobierz DonislawDev - "Lubuskie IPA"
No dobra, po dwóch nieudanych piwach, może w końcu uda ...
źródło: comment_At0MXSaiG9Br7qLQFO6AqaBUzY6p6BLg.jpg
  • 6
@majonezowydrops:
Piwo nie do końca jest złocistym trunkiem ;p Ciemne piwa to na później zostawiłem. Jeśli zaś chodzi o Harnasia, to niezbyt moje gusta, z takich w miarę tanich piw (a lepszych od harnasia), to mogę polecić:
Wąsosz Pszeniczne, Wąsosz 9 i inne z Wąsosza, czasami Żywiec APA jest po 3.50zł (w takiej cenie warto, Żabki), (3-3.50zł za butelkę). Czasami Miłosław jest za 3-3.50zł za butelkę (zdarza się). Namysłów (Pils), Manufaktura