Wpis z mikrobloga

Mirki, kodzę/pracuję od dłuższego czasu w PHP. Lubię ten język, ale jednak chciałbym czegoś innego. Pewnie wielu z was programuje/ma styczność z innymi technologiami webowymi. Czego spróbować żeby: był przyjemny, był potencjał na pracę, fajne community oraz przyszłościowy na dłuższa metę żeby wgryźć się, a nie rotować za kolejne x miesięcy/lat? Rzecz jasna, nie musi wszystkiego spełniać. Z góry odrzucam Javę, probówałem, dość długo. Nie moje klimaty.

#programowanie #webdev
  • 14
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@biala-panda: Zastanawiałem się nad nim dość mocno, da się szybko wkręcić? Czy dużo mechanizmów, które spowodują wtf na twarzy? JS znam na tyle co Vue/React był używany w projektach i czasem coś tam pisałem.
  • Odpowiedz
@pericle: nodejs - ogólnie bardzo dynamiczne środowisko, jak korzystasz z kodu ES6 i ES7 (konieczna będzie jakaś wtyczka transpilująca, typu babel), to pisze się bardzo przyjemnie. Jeśli chodzi o wady, to totalny brak kompatybilności. Często jak używasz jakiejś wtyczki i szukasz rozwiązania, to żadno znalezione nie pasuje, bo w każdej wersji jest totalnie inne API. Ale do ogarnięcia ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@pericle: Jak nie Java to najłatwiej znaleźć robotę w C# z .net . Imho ja uwielbiam pythona. Do samego node.js raczej nie zatrudniają, jak już to bardziej full stack JS (a co będziesz robił to już od firmy zależy). No a przyszłościowo nieśmiertelny C++ :)
  • Odpowiedz
@hasztag_andrzej: poza brakiem es modules najnowszy nodejs ma wszystko co trzeba by wygodnie programować w JS. Sądzę że zabawa z konfiguracją babela będzie w tym przypadku tylko niepotrzebnie frustrować
  • Odpowiedz
@hasztag_andrzej: instalacja webpacka, npm, babel. Potem konfiguracja webpacka oraz zabawa w poprawianie konfiguracji bo coś nie działa. Przygodę z JS można zacząć już od konsoli w devtools ;). Nie chcę po prostu zniechęcać początkujących czymś czego nie rozumieją
  • Odpowiedz