Wpis z mikrobloga

@Sphenisciformes największy minus to ceny, w takim Paryżu najtańszy nocleg to kwestia 25-30 euro. Wiadomo, masz większą szansę na zginięcie w zamachu niż w Polsce, ale wciąż jest ona niewielka.

Poza tym Francja jest ciekawym krajem z licznymi zabytkami i rozwiniętą kulturą. Chyba najbardziej podoba mi się jej zróżnicowanie: klimatyczne, kulinarne, architektoniczne i kulturowe. Na stosunkowo niewielkim obszarze masz kilka stref klimatycznych, niedaleko siebie leży lazurowe wybrzeże i Alpy, tymczasem na
  • Odpowiedz
Sankt Petersburg, Moskwa


@Hannahalla: jak to? Spodziewałem się raczej leśnych ostępów pogrążonych w bagiennych oparach i prasłowiańskiej Gruszy chroniącej w swych konarach plebejskiego uciekiniera odszczekującego się swym prześladowcom z pańskiego dworu ( ͡° ͜ʖ ͡°)

  • Odpowiedz
@Sphenisciformes: Zależy też od miasta, regionu. Ja szczerze polecam zrobić sobie wycieczke po lazurowym wybrzeżu. Piękne urokliwe miasteczka bez dużego tłoku, omijać większe metropolie. Osobiscie polecam miasteczko Cassis niedaleko Marsylii. Jest tam wejscie do tak zwanych Calanques, czyli śródziemnomorskie fiordy warte zobaczenia ( ͡° ͜ʖ ͡°) Ceny poza wielkimi miastami odrobine się różnią, ale niestety i tak jest to drogo. Prawdopodobienstwo jest wieksze, ze zginiesz w
  • Odpowiedz
@Szkieletor: Ciekawe co piszesz o tej mentalności. Gdzie Cię spotkały takie przykre i słabe sytuacje? Ja spotkałam się z reakcjami typu, że Francja najpiękniejsza, najlepsza trzeba zwiedzać i jak fajnie, że przyjechaliśmy zobaczyć ich ojczyznę itd., choć faktem jest że często z Francuzami podróżuję, to inni Francuzi sobie na takie komentarze pewnie nie pozwalają w ich obecności. O wiele większym problemem był angielski.
  • Odpowiedz