Wpis z mikrobloga

Mam dziwny problem z telefonem: bateria ładuje się tylko do 44% (wynik po nocy przy ładowarce) i nie idzie dalej. Telefon nie potrafi się włączyć jeżeli nie jest podpięty do ładowarki - non stop się restartuje. Sprzęt ma 1.5 roku! Bateria do wymiany czy coś z telefonem?

Microsoft Lumia 950

#pytanie #gsm #telefony #lumia
  • 15
@blueray: No bateria. One mają wbudowane jakieś dziwadła do komunikacji z telefonem i widocznie telefon sie z nią gryzie. Telefon ogranicza ją w trosce o siebie. Po wymianie powinno być w porządku. Zazwyczaj winą są wysokie temperatury.
@zpue: Wykonałem opisaną procedurę, zrestartowałem tel i podpiąłem do ładowania. Zaraz po podpięciu poziom baterii magicznie urósł z 54% na 60. Zobaczymy co dalej
@blueray: Daj później znać, czy udało się naładować do pełna, bo to były zalecenia do Nokii z win8, ale może na 10tce też zadziała.
@zpue: Już przed "formatowaniem" doładowała się do 100%, a jak odpiąłem kabel to natychmiast spadło do 44%... z żadnym tel dotychczas nie miałem takich jaj
@blueray: U mnie bardzo szybko leciała bateria, 5-6 godzin i było 5%, czyli mimo że pokazywała 100%, to chyba była niedoładowana. Po wykonaniu tego, bateria wytrzymywała 2 dni. Ja jeszcze po naładowaniu do pełna, zostawiałem podłoczony tel na ok 15-30 min.
@zpue: Telefon po tym "formatowaniu" odpiąłem od ładowarki wczoraj o 16:30 przy stanie naładowania 100%, teraz jest 89% więc wygląda normalnie. Ciekawe co będzie dalej