Wpis z mikrobloga

2 943 - 2 = 2 941

Tytuł: Mort
Autor: Terry Pratchett
Gatunek: Fantasy
★★★★★★★★★

Mort to moje pierwsze zderzenie z twórczością Pratchetta. Tematem satyry w książce jest okres dojrzewania, dorosłość i śmierć. Głównym bohaterem jest Mort, świeżo przyjęty terminator pobierający nauki od samego Śmierci. Podczas wykonywania swoich obowiązków chłopak wywołuje nie lada lawinę kłopotów, w których rozwiązaniu pomaga mu plejada fantastycznie napisanych postaci: adoptowana córka Śmierci Ysabelle, kuchar Albert, czy księżniczka Kelli. Pratchett operuje pełnym dowcipu językiem, przez który nieraz miałem banana na twarzy. 262 strony to za mało, by cieszyć się dialogami Śmierci i znakomitym humorem, więc na pewno zajrzę do kolejnej części.
Jeśli chcesz wiedzieć więcej na temat tej książki zajrzyj na blog.

Tytuł: Komornik
Autor: Michał Gołkowski
Gatunek: Fantasy/sci-fi
★★★★★★★

Komornik Michała Gołkowskiego reprezentuje jeden z moich ulubionych rodzajów fantasy – brutalne i nieprzebierające w słowach, wyłamujące się ze sztywnych schematów. Posiada także motywy biblijne ukazane w oryginalny sposób – odpowiednio opisane i przystosowane do dzisiejszych czasów. Czytając tą książkę świetnie się bawiłem, choć przeszkadzały mi mało rozwinięte postacie. Głównym bohaterem jest komornik Ezekiel, eliminujący ludzi na zlecenie Góry. Apokalipsa nie wyszła tak, jak powinna. Powołano więc ludzi takich jak Ezekiel, którzy sami dokończą dzieła zniszczenia. Świat stworzony przez Gołkowskiego jest mroczny. Ludzie walczą o każdą kolejną sekundę życia. Sceny walki i kreacja głównego bohatera przypominają mi trochę Wiedźmina.
Jeśli chcesz wiedzieć więcej na temat tej książki zajrzyj na blog.

#bookmeter

Wpis został dodany za pomocą skryptu do odejmowania
!Dzięki niemu unika się błędów w działaniach
!Pobierany jest zawsze ostatni wynik
  • 2