Wpis z mikrobloga

O, widzę że na główną zmierza historia z morelami, to ja też powiem o moich doświadczeniach sprzed paru dni xD

Krótka historia o tym, czemu czasem warto posłuchać tego co piszą w internetach o morele.net.

Kupiłem zestaw komputerowy w morele.net - nic wielkiego, wszystko dostępne na miejscu, z racji, iż kiedyś spaliłem procesor wymieniając go na płycie glównej dodałem opcję "złożenia komputera" za ponad 100zł (!). To było w czwartek.

W piątek przyglądałem się zamówieniu, według "prognoz" miało wyjść już w piątek. Nie wyszło. No trudno.
Dzwonię w poniedziałek (dzisiaj) dopytać co tam się dzieje - no i miły Pan stwierdził, że przez to składanie stoi i jak tylko będzie wolny konsultant to złożą. No ok.
Coś mi zaświtało, zadzwoniłem jeszcze raz żeby dopytać, kiedy będzie "wolny konsultant". Dowiedziałem się, że... dopiero na czwartek xD
Czyli usługa złożenia zestawu komputerowego, która trwa max 2h, i która jest pokazywana na stronie jako "dostepna na jutro" oraz kosztuje ponad 100zł, tak na prawdę dostępna jest dopiero na przyszły tydzień. Anulowałem składanie, poprosiłem o wysłanie zestawu jak jest, sam sobie złożę, przecież to żadna filozofia.

Z czystej ciekawości zadzwoniłem do swojego lokalnego sklepu esc.pl około godziny 12 z pytaniem czy mają podobne części i ile zejdzie jego złożenie. W 30-40min dostałem przykładowy zestaw, złożenie gratis, o 17 do odbioru.

W tym samym momencie próbowałem anulować zamówienie na morelach, którego... już nie można było anulować, a które jak odbiorę (kupuje jako firma), nie będe mógł zwrócić.

NIGDY morele.net, już lepiej z targu komputer kupić, pewniejsze źródło.

#komputery #morele #esc
  • 24
@Rabusek: po pierwsze, internet jest pełen kodów rabatowych, dzięki którym złożenie byłoby za 1 zł. Po drugie, internet jest pełen komentarzy odradzajacych opcje składania zestawu w morele. Wystarczyło o wszystko zapytać nawet na Mirko.

Czasem mam wrażenie, że ludzie się specjalnie wystawiają byleby później fajna historyjkę z narzekaniem na Mirko wrzucić.
@Rabusek: Zamówiłem ze złożeniem (kod promocyjny z purepc dawał tą opcję za złotówkę) kompa u nich w zeszłym roku. Komp przyszedł jak należy, wszystko działa jak nalezy, dość tanio i sprawnie.

Niestety czytam coraz więcej opinii takich jak twoja, i będę się musiał chyba poważnie zastanowić jak przyjdzie czas na jakieś kolejne zakupy. ( ͡° ʖ̯ ͡°)
@MagnitudeZero: Wiesz co ja problemu nie miałem, ale poleciłem przyjacielowi to mu kable wystawały z obudowy, tam gdzie ciasno powinny siedzieć. Różnie się tam dzieje.

@Rabusek: usługa składania od zawsze na necie jest za złotówkę ( ͡° ͜ʖ ͡°)
kilka lat temu z współlokatorami na studiach braliśmy router od nich, z tego co pamiętam był problem typu słuch o zamówieniu zaginął, poszlismy wyjaśnić do sklepu stacjonarnego, który okazał się być klitką #!$%@?ą kartonami ze sprzętem, że nie było gdzie nosa włożyć. Pracowników dwóch, jak poszli szukać naszego routera, który podobno był na zapleczu, to pół godziny później okazało się, że jednak nie ma. W sklepie z 10 osób, wszyscy albo do
@Rabusek: co ty #!$%@? #!$%@? XD???? Takich bredni dawno nie czytałem. Z jakiej racji nie mozesz zwrócić towaru po kupnie? Kłamiesz paziu i tyle. Po drugie, jeśli Ci lepiej w innym sklepie - kup w innym sklepie. Firmy to nie fundacje charytatywne. Porównywanie jakiegoś sklepiku, w którym akurat jest dostępny cżłowiek żeby Ci złozyc komputer do sklepu w ktorym jest kupa pracowników i po prostu kogoś nie ma, a nie wiesz
@monarchista: https://www.morele.net/pokaz_pomoc/1/

Oznacza to, że kupując produkt na użytek firmowy (z fakturą zakupu z numerem NIP przedsiębiorstwa) nie będziesz mógł skorzystać z zwrotu 14dniowego


Morele to gownosklep gownojanuszy. Nawet jeden z pracowników mnie przepraszał, ze powinni mnie poinformować już w piątek o tak dużej obsuwie jak 7 dni ;)

No i jak dla Ciebie normalnym jest, ze przez tydzień (!) nie ma pracownika żeby ZŁOŻYĆ KOMPUTER, to Pozdro.
@Rabusek: a no to mów od razu, ze kupujesz na firme. Przeciez znajomość prawa nie boli. Nie wiedziales, ze nie mozesz zwrócić kupując na firme? No to twoj problem. Co sklep ma zmienić przepis bo ty nie wiedziales? Może hora curka?