Wpis z mikrobloga

wykopowicze wiecie co jest grane z pompką obiegową do co wykorzystywana do obiegu deszczówki w ogrodzie, bierze z doły zbiornika i pompuje na wyskości jakiś 20-30 cm.. ale dziadostwo trochę buczy, ostatnio się grzeje na obudowie, a potem chodzi ale słabo pompuje.. to ta stara pompa polska III biegowa coś takiego jak niżej

nie wiecie co jest grane? czy można takie cos znaleźć bo cięzko zamienic na zupełnie nową i inną? czy jest sens starą rozbierać? :( CZY da coś jakby zrobić taki zbiorniczek na wodę na max poziomie wody w tej pompie żeby mogła lepiej wystartować i być moze sie nie grzała ?
#dom #pytanie #mieszkanie #budownictwo #pytaniedoeksperta #meble #polska #kiciochpyta #warsztat #ciekawostki (5)
Zibi17 - wykopowicze wiecie co jest grane z pompką obiegową do co wykorzystywana do o...

źródło: comment_srxcpcv4QutGuUcy3XwPiGzaop9C8eBh.jpg

Pobierz
  • 10
@Zibi17: kombinuj z tym zbiorniczkiem, ja takie pompy mam przy piecu defro na ekogroszek. Pozmieniaj biegi i sprawdź czy to powoduje jakieś zmiany. Sprawdź kable, może się ponadpalało. Samej pompy nie rozbierałem.

@bi-tek: nie puszczałem na sucho, ale jak jej spada ilość przepopowanej wody, to ta woda krąży już chyba tylko wewnątrz tych samych rur za słabo i jest gorąca (woda), rzecz jasna od razu odłączam.. tylko czy te stare co są chyba lepsze od dzisiejszych niestety i szkoda wymieniac.. moze na rozruchu ona tak chodzi..
wyłącznik niskiej wody


@bi-tek: ale mało miejsca bo to w betonie jest i pewnie nie tanio.. a wiesz co sie dzieje jak nie zdąrze wszystkiego odkrecic przed jakimis przymrozkami.. samo spuszczenie wody nie wystarczy..