Wpis z mikrobloga

Wołam ludzi aktywnych w tagu #sousvide @mdesign @goras @Rain_ @paczesik @test_user @snnop93 @Arhus Ile marynaty zostawiacie w worku, do gotowania? Do tej pory zamykałem mięsa jedynie z ziołami i przyprawami, bez płynów. 500gr szynki z dzika, mam 200ml marynaty. Powinienem wykorzystać i wlać całość do worka? Nie potrzebuje tyle sosu, a całość zostawiłem na dobę zamkniętą w pojemniku próżniowym więc chyba przeszło smakiem. No i najważniejsze pytanie - jaki czas? Nie chciałbym robić tego dłużej niż 4-5h z racji pokrętnego sposobu podtrzymywania temperatury, czekam na cyrkulator :) 56 stopni i 4h będzie ok? Zdążę wybić wszystkie zarazki skrywające się w dziczyźnie? Macie jakieś doświadczenia z tym mięsem?
  • 12
@zakoo z tego co się spotykałem w filmikach to nie widzialem by robil ktokolwiek z plynna marynata. Włosień ginie w 59 stopniach. Lubisz wieprzowina krwista, ze chcesz w tak niskich?
@snnop93: No właśnie ja tez nigdzie się z tym nie spotkałem. Chodziło mi głównie o uzyskanie jak najlepszego sosu stad ten pomysł... może w takim razie faktycznie odpuszczę i marynatę zredukuje w garnku i w ten sposób przygotuje sos... miało być 59 stopni - nie trafiłem w klawiaturę ( ͡° ͜ʖ ͡°) 3-4h będzie Ok Twoim zdaniem?
@zakoo: kurde, mam dzika i czeka..ale chyba nie wrzuce go w sous vide. Dostalem rade moczyc to w maslance i zrobic dziury w miesie i tam wrzucic jakis smalec czy inny tluszcz. Anyways, ja bym nie wlewal marynaty tyle, plus mieso jeszcze pewnie pusci samo troche. Co do temp to googluj, bo dzika nie robilem jeszcze..daj znac jak poszlo!
@test_user: dziury i smalec już przerabiałem - polecam gorąco :) ja z Sous vide próbuje teraz absolutnie wszystkiego... Zbliża się zakup cyrkulatora za 119 ojro więc muszę mieć pewność ze będę z tego korzystał ( ͡° ͜ʖ ͡°) zawołam jak wyszło. Marynatę zleje do garnka i tam zredukuje do sosu.
@zakoo: 3-4 h zalezy w jakiej temperaturze i jaka grubosc, filet mignion zalecaja jakies 2-3 h robic, moim zdaniem moze nie wystarczyc 4 h, takie sztuki to po dobie robia, a sos to proponuje zeby zlac marynate i soki i wtedy dopiero zredukowac
@snnop93: jasne, że zleje soki z wora. Kawałek szynki w najgrubszym miejscu ma jakieś 5cm... Ok, wstawię to na 6h i 59 stopni - dłużej nie będę w stanie tego kontrolować ( ͡° ͜ʖ ͡°) zobaczymy co z tego wyjdzie. Kanał znam, ale nie przypominam sobie zeby była tam dziczyzna. Panowie mieszkają w hameryce i mają każde możliwe mięso pod ręka. Ja jestem skazany na dzika z
@zakoo: jak 5 cm to lajt, myslalem ze duzo grubsze, w sumie pewien nie jestem co do tej temperatury w kotrej wlosien ginie xD, tak kiedys przeczytalem ale pewien nie jestem
@mdesign: mam zgrzewarke w której jest opcja odsysania z płynnymi rzeczami, ma tez opcje manualnego uruchomienia zgrzewania co pozwala na wiekszą kontrole. Utrudnione ale wykonalne. Jednak jak pisałem wcześniej odpuściłem ten pomysł. Wczoraj mięso wydawało mi się nieco twarde, zawołam po konsumpcji. Zdygalem przed wlośniem wiec na 20 minut wstawiłem do 65. Mam nadzieje że nie #!$%@?łem tym samym