Wpis z mikrobloga

Czy ktoś z was rozliczał się z US z zarobków z krypto?
Głównie chodzi mi o osoby grające na giełdach -
czy wystarczy wziąć pod uwagę tylko przelewy bankowe,
czy trzeba w jakiś sposób dodatkowo rozliczać się z wymian krypto do krypto?
Generalnie fajnie by było jakby odezwały się też osoby, które naprawdę mają za sobą złożenie PIT-36.
#bitcoin
  • 20
@srand: ciekawe pytanie xD ja to co wykopalem to conajmniej raz dziennie klikne zeby wymienić. W sumie nic nie zyskuje na tym ale zmieniam co sekunde xD Myślę że z tego nie da się rozliczyć w taki sposób xD
@srand: Ja sie rozliczalem, na koniec roku rozliczeniowego podliczacz to co zarobiłes na handlu i z tej kwoty sie rozliczasz z US, natomiast odliczasz jeszcze od tego to co wpłaciłes na giełde w danym roku kalendarzowym. Do 85000 jest 18% podatku, powyzej 32 % podatku dochodowego
@srand:
@bondzo: Z zysków osiąganych na giełdzie płacisz zawsze 19%, nie ważne czy jest to 1000zł czy sto milionów. Tzw. Podatek od zysków kapitałowych.
Nie wiem czy ten sam podatek można zaliczyć do krypto.
Chociaż bardziej pasuje ten niż dochodowy
@MaybeTomorrow: Stawka podatku liniowego wynosi zawsze 19%, bez względu na wysokość dochodów przedsiębiorcy. Jest to podstawowa różnica pomiędzy podatkiem liniowym a podatkiem płaconym na zasadach ogólnych. Rozliczając się według tzw. skali podatkowej, stawka podatku wynosi 18% lub 32%, w zależności od osiągniętego dochodu. Z tego względu podatek liniowy jest opłacalny dla tych, którzy uzyskują wysokie dochody. Należy pamiętać, iż z tej formy opodatkowania mogą skorzystać tylko podmioty prowadzące pozarolniczą działalność gospodarczą.
@bondzo: No tak, to wiadomo. Chodzi mi o to, czy krypto mam traktować jakby osobno, czy po prostu doliczam do dochodów z działalności i pod tym względem nie ma różnicy czy to zarobek z działalności czy nie (poza tym, że nie mam faktury na to). Miało by to sens, bo w końcu mając jdg nadal jestem osobą fizyczną, ale chcę się upewnić :P