Wpis z mikrobloga

Opis: Karta użytkownika zawierająca podstawowe informacje oraz szybki dostęp do operacji, które możemy na użytkowniku wykonać. Wyświetla się po najechaniu na nazwę wyświetlaną użytkownika.

Zdecydowałem, że pierwsza publikacja czegokolwiek w mojej apce będzie miała miejsce, kiedy dokończę kartę użytkownika. Napisanie jej było troszeczkę kłopotliwe zwłaszcza dlatego, że nigdy do tej pory nie musiałem zagłębiać się w drzewo DOM tak skrupulatnie. Wyciąganie pozycji najechanego nicku, rozmiar tego nicku, wyświetlenie karty, zabezpieczenie, by w przypadku, kiedy nick będzie przy krawędzi strony karta była wyświetlana w inny sposób (na gifie zobaczycie, że w takim przypadku karta jest wyświetlana od drugiej strony - trójkącik jest po prawej stronie).

Backendu nie ma jeszcze w ogóle. Cała baza danych jest pisana ręcznie w jsonach. Skończony będzie front, wezmę się za przygotowywanie danych po stronie backendu.

To tylko początkowy design. Nie ma sensu, żebym wszystko ładnie kolorował i ustawiał, kiedy jeszcze wszystkiego nie widzę oczami wyobraźni. Ważne, żeby działało i na tym się skupmy.

#projektelzoy
Pooffy - Opis: Karta użytkownika zawierająca podstawowe informacje oraz szybki dostęp...

źródło: comment_aQjEvUAsRtJVVyxTsB1ImD4bW7QBxtKt.gif

Pobierz
  • 7
  • Odpowiedz