Wpis z mikrobloga

Chciałam kupić #ksiazka Finansowy Ninja, jednak już nie chcę i tym sposobem jestem do przodu 70 zł. #oszczednosc Autorem jest Michał Szafrański, którego treści z bloga http://jakoszczedzacpieniadze.pl czasami pojawiają się na stronie głównej. Jednak z tego względu, że cena za tą publikację nie jest niska 70 zł za 540 stron postanowiłam zaczerpnąć opinii na ten temat w serwisie #lubimycztac i przeczytałam rozdział 1, który można otrzymać w formie elektronicznej jak poda się maila. I szczerze jestem zawiedziona tak, jak inni czytelnicy mimo, że nie jestem czytelnikiem bloga. Nie ma w tej publikacji nic odkrywczego. Informacje pokrywają się z innymi książkami, gdzie są opisy ludzi sukcesu i muszę dodać, że czytałam lepiej opowiedziane historie ludzi, którym się udało. Także pióro nie jest powalające. Mam wrażenie, że to poradnik dla nastolatków na start czyli na wejście w dorosłe życie, bo inaczej tego nazwać nie można. Każda pracująca i zarabiająca na siebie osoba uzna treści zawarte w publikacji za banały ()

Pomysł na książkę fajny, cała promocja i wykonanie też super, filmiki, LP oraz pakowanie/wysyłka czy inne detale również. Jednak produkt poza fajną reklama/marketingiem niestety sam się nie broni... (,)

#finansowyninja #finanse #czytajzwykopem #ksiazki #szafranskimichal #jakoszczedzacpieniadze #jakoszczedzac #pieniadze #szaluniema #bezszalu #rozczarowanie
m.....s - Chciałam kupić #ksiazka Finansowy Ninja, jednak już nie chcę i tym sposobem...

źródło: comment_KIb4XvSPzwiqgmeO1yhmF4b8z0IZDCOT.jpg

Pobierz
  • 16
@misia87vs: Widocznie nie jesteś grupą docelową tej książki. Tego rodzaju publikacje nigdy nie są odkrywcze, bo muszą trafić do przeciętnego czytelnika, a większość bardziej złożonych tematów same w sobie potrafią wystarczyć na książki. Z drugiej strony porady o charakterze sezonowym (np. związane z obecną modą czy przepisami prawa) nie nadaje się na książkę, bo szybko się dezaktualizuje - ich miejsce jest więc raczej w artykułach. Pozostają więc rzeczy, które dla ludzi,
Może dalej jest lepiej? sprzedał przecież mnóstwo egzemplarzy. Ciekawe


@Elmuszka: Dużo sprzedał = dobry content? Kobieto, u nas w kraju wymieniają się postkomuniści z SLD, PO i PIS u władzy - to dowód na to że dobrze rządzą?
@skejna: Chodzi mi o to, że nie kojarzę, żeby promował go wydawca (może sam wydawał?), nie widziałam też żadnych reklam w prasie, internecie. Założyłam zatem, że zadziałał jakiś mechanizm poleceń.
@misia87vs: Hej :) Jestem autorem książki. Dziękuję za podzielenie się opinią. :) Przy czym wydaje mi się, że to takie trochę "ocenianie książki po okładce". Zachęcam jednak do przeczytania całości przed generalizowaniem na podstawie jednego rozdziału. Możesz to zrobić za darmo - wystarczy wypożyczyć książkę z jednej z około 1000 bibliotek, do których je przekazałem. Kompletną listę znajdziesz tutaj:

http://jakoszczedzacpieniadze.pl/biblioteka-500-lista-bibliotek-finansowy-ninja

I chętnie poznałbym Twoją opinię po lekturze całości.

A co do
@szaffi777: Nie dziwi, po prostu książka się mi nie podoba i chwała że udostępniłeś 1 rozdział bo inaczej dostałbym na prezent i odstawił w kąt. Koleżanka wyżej nie kojarzyła żebyś się reklamował (co było bzdurą bo reklama wręcz męczyła).
@szaffi777: Cieszę się, że otrzymałam odpowiedź od samego autora książki :)
Biblioteka nigdy nie jest mi po drodze i zawsze kończy się tak samo moja przygoda z książką czyli kolejny egzemplarz na regale ʕʔ Myślę, że skoro daje sobie radę od 10 lat finansowo to mam już ten tytuł: "Finansowy Ninja" () Pozdrawiam
@misia87vs: książka jest bardzo dobra, ale tylko jeśli nie ogarniasz nic a nic finansów, bo to są totalnie podstawowe sprawy. jeśli masz konto i kartę za które nie płacisz, nie masz chwilówek czy kredytów konsumenckich, ogarniasz jak działa karta kredytowa i nie planujesz brać na dniach kredytu hipotecznego, a co miesiąc kończysz z bilansem na plusie to raczej będziesz się tylko nudzić
@szaffi777: za udostepnienie bibliotekom i zwłaszcza podkreślanie tego duży plus. Ja natomiast ze swojej strony powiem że jest bardzo niewiele książek które są warte dla mnie wiecej niż 50 pln a wśród nich nie ma żadnego poradnika - bo tych treści jest aż za dużo dostepnych za darmo.
Jednak ludzie po prostu są zbyt leniwi aby to ogarniać samemu - stąd chociaż sam nie kupię to gratuluję pomysłu i realizacji :)