Wpis z mikrobloga

@farmaceut wspomniałem :) i zdanie podtrzymuje. Marka bardzo niedoceniana w Polsce. A szkoda bo za rozsądne pieniądze dają przyzwoitą jakość. W tych samych pieniądzach ciężko dostać porównywalny sprzęt od Nikona czy Canona. Ale to subiektywne zdanie. Jestem fanem marki.
@farmaceut od 2011, miałem podobny dylemat, zapytałem paru zaprzyjaźnionych fotografów i polecono mi pentaxa. Przyznam ze nie bardzo mi sie ten pomysł podobał ale po sprawdzeniu ile kosztują szkła(nie oszukujmy sie kitem nie poszalejesz) wziąłem. I uważam ze dla amatora jest najlepszym wyborem.

@thevil87: Dayum... To sporo czasu już go masz. Zadnych problemow nie bylo? I jaki model? Ten K-50 (czy jak one sie tam nazywaja)... Naprawde - zawsze sadzilem, żę profesjonalyn fotograf poleci Nikona lub Canona (wiem, że odradzają Sony alpha :P ). Standardowy kit to wiadomka... Szkoda by było jednak później, przy nabraniu wprawy, dojść do wniosku, żę Pentax nie posiada aparatów o wyższym standardzie. Wtedy cala szklarnia na zbyt.
Ahhh. Z
@farmaceut: Zacząłem od K100D Super (obecnie ponad 300k przebiegu ( ͡° ͜ʖ ͡°)-) później K-5 i K-500, wszystkie na bagnecie KAF2. Świetnie współpracują ze starszymi obiektywami, osobiście mam kilka szkieł z m42 na redukcji do K i wymiatają. A kosztują grosze.

@thevil87: Twoje spoilery to jakbyś tajemnice ciągle mówił :) Wlasnie... Ten przebieg tez mnie interesuje, jak najwyzszy... Czyli mowisz, ze kit pentaxa zobaczyc?

Ale np. Pentax-K50 + 18-55 jest nawet drozszy od Nikon D3300 + 18-55... :C To jak najlepszy?
@farmaceut: Głupi nawyk zamieszczania mało istotnych informacji w spojlerze :)
Możliwe że mam szczęście, ale tak, mam tak przebieg i nic się nie dzieje. Kita dostaniesz prawdopodobnie w zestawie z aparatem, to najbardziej podstawowy obiektyw. Nie wiem co masz zamiar fotografować, ale do amatorki jak u mnie zdaje egzamin. Robię różne rzeczy zwierzęta, ludzi, jakieś pierdoły rzucone na stół. Masz sampla, nie pamiętam jakim obiektywem ale albo kitowy albo helios na
thevil87 - @farmaceut: Głupi nawyk zamieszczania mało istotnych informacji w spojlerz...

źródło: comment_m6AbfWlywlxdmVj0Lsf4YPNdA6vdsJma.jpg

Pobierz
@farmaceut do któregoś komenta wyżej. Maja pełna klatkę model chyba k1 mocowanie wciąż to samo. Nie mam pojęcia jak duża i czy w ogóle wystąpi winieta. Swoja droga jeśli będziesz chciał zarabiać tym na życie to tak i tak przesiadka na Canona czy Nikona. Klienci niestety patrzą na markę systemu.
@thevil87:


Dayum. Szkoda by było wydać taki piniondz, aby lustrzanka padła po 50k -.-
Tylko tak jak wyslalem - w nizszej cenie mozna kupic Nikona z tym samym obiektywem :3
Amatorsko.
Zdjecie bardzo fajne! Mozna by wydrukowac, oprawic i powiesic ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Nie... Dla siebie go biorę
@thevil87 Mam kilka starych obiektywów na bagnet m42 i zastanawiam się nad jakąś budżetową lustrzanką cyfrową i ten pentax k100 o którym pisałeś akurat by się mieścił w budżecie. Jaką przejściówkę z pentaxa na m42 używasz ?
@mirkobogdan: Jakąś najtańszą z allegro(kosztowała ok 30zł). Grunt aby dobrze siedziała w bagnecie i trzymała obiektyw. W obiektywach m42 zapewne będziesz musiał wprowadzić lekką modyfikację żeby mieć ostrzenie na nieskończoność.
@mirkobogdan: wyjąć i włożyć kawałek zapałki albo zrobić coś żeby był wciśnięty jeden wystający od strony mocowania bolec, tak przynajmniej miałem z heliosami. I tyle, nakręcasz pierścień i latasz :) jak będziesz potrzebował to pewnie wynajdziesz jakiś tutek z googli