Wpis z mikrobloga

Spoiler alert: Kubica w Ferrari.

Pamiętacie ploteczki mówiące o tym, że Ferrari zapłaciło Kubicy w zamian za pierwszeństwo w zatrudnieniu go po powrocie? Według mnie ta historia ma duży sens w zestawieniu z tym co dzieje się obecnie.

Renault nabija sobie w niezdarny, bo niezdarny sposób reklamę, a teamem któremu najbardziej zależy na pozyskaniu Kubicy od 2018 roku jest Ferrari. Możecie mówić sobie co chcecie, ale Włosi znają się na talencie Kubicy i jest on dodatkowo żyłą złota dla teamu z Maranello, gdyż Robert jest już właściwie w 1/3 Włochem.

Obecnie jest już duży hype na powrót Kubicy, ale wszystko jakby było na razie wygaszone. Kubica zrobi testy, za które ktoś płaci duże sumy - pozna ich wyniki i na ich podstawie podpisze umowę wiążącą na 2018 rok. Czy Kubica pojedzie w tym roku na SPA? Nieistotne...

Tajne testy

Taka jest moja #niepopularnaopinia
#kubica #f1
r.....s - Spoiler alert: Kubica w Ferrari.

Pamiętacie ploteczki mówiące o tym, że ...

źródło: comment_ufxPsj6d2YutEV3asUvAAgLduFmkK616.jpg

Pobierz
  • 23
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@ZmutowanaFrytkownica: Przez Raikkonena mogą stracić mistrzostwo konstruktorów.
@klepacz: Dlaczego Kubica nie może potwierdzić Kubicy? Bardzo by chciało, ale wie, że na 2018 musi znaleźć innego kierowcę niż Robert - stąd tak dużo niejasności ws kandydatów. Dlaczego nie mogą wykorzystać potencjału medialnego i wyścigowego Roberta? Nie ma on wystarczającego talentu? Nie, to Renault nie ma tyle pieniędzy i takiej infrastruktury jak Ferrari więc to nie oni zadecydują.
  • Odpowiedz
@reefer_madness: No i? To tylko pobożne życzenia jakiegoś tam dziennikarza.

Po za tym, czy ja dobrze rozumiem, ze do zwykłego artykułu, tłumaczącego jak do debila, że do czasów Kubicy ze środowych testów nie ma co przywiązywać żadnej wagi, bo NIC nie znaczą, dorobiłeś sobie jakąś teorię o "tajnych" testach...? Niezłego dilera masz....
  • Odpowiedz
@Eau-Rouge: @4d1n: @lubi: Ja to tylko zostawiam tutaj. Taka jest moja opinia. A we Włoszech Kubica spędził dzieciństwo, zna język itd. Więc w 1/4 Włochem? Może 1/10, *uj wie, ale to genialny kapitał do wykorzystania w promocji.

https://sportowefakty.wp.pl/moto/253351/ferrari-podobno-oferuje-kubicy-15-miliona-euro
http://eurosport.onet.pl/formula-1/bbc-beda-kolejne-testy-roberta-kubicy-z-renault-autosport-ferrari-w-kolejce/8bc2nv

Kubica obecnie jest w promocji, bo nie jeździł w tej serii wyścigowej. Kto go wykupi teraz - wygra wiele.
  • Odpowiedz
@reefer_madness: Wyobrażasz sobie żeby Ferrari ściągnęło kierowcę, który napewno nie da się stłamsić do roli numer 2 w zespole i będzie bardzo szybki ? Przecież to by była gorsza katastrofa niż Alonso i Hamilton w McLarenie.
  • Odpowiedz
@Kejran: Kubica jest szybki, ale również bezkonfliktowy. Co straci Ferrari na tym, że utrze nosa Vettelovi? Może nie chcą go na dłuższą metę gdyż jest zbyt roszczeniowy, drogi? Taka filozofia kto z kim lepiej w zespole będzie pracował to rzecz nie do ocenienia przez kogoś spoza.
  • Odpowiedz