Wpis z mikrobloga

Wszystkim osobom, które lubią pisać o gotowaniu, chciałbym polecić serwis Steemit, w którym stosunkowo łatwo można zacząć monetyzować swoją pasję (nie koniecznie chodzi o pisanie o gotowaniu, można pisać dosłownie o wszystkim, jednak chciałem Wam pokazać przykład jednej Polki, które fajny wpisy ostatnio popełnia).

https://steemit.com/@awesome-seven - polecam followować

#gotowanie #gotujzwykopem #blogowanie #steemit #steem
Pobierz noisy - Wszystkim osobom, które lubią pisać o gotowaniu, chciałbym polecić serwis Ste...
źródło: comment_HOmeewycpXRiOFBfBcdo7InXcpuulQuo.jpg
  • 6
@tptak: o pomyśle na zdecentralizowaną sieć do publikacji treści pisałem na długo przed powstaniem Steem, co wydaje mi się, dość jasno tłumaczy moje żywe zainteresowanie owym projektem. Podobnego hypa ma na temat ipfs, torrenta, vr i jeszcze kilku innych technologii ;)

I nie... nikt mi za to nie płaci. Dzielę się faktami i opisuje rzeczy w najbardziej przyjazdny technicznie sposób w jaki potrafię :)
idea Steemit jest bardzo prosta. Steemit jest oparte na zdecentralizowanym silniku/sieci o nazwie Steem w technologii blockchain (jak w Bitcoinie). Sieć Steem tworzy codziennie stałą liczbę tokenów o nawie STEEM (dokładniej, jest tworzony 1 STEEM co 3 sekundy).

Te tokeny są dystrybuowane pomiędzy użytkowników całej platformy wedle głosów całej społeczności. Jeżeli jakiś wpis dostaje więcej głosów, przypada mu więcej tokenów z dziennej puli. Innymi słowy, nie ma innego sposobu na to,
@noisy: im więcej patrzę na jej wpisy, tym bardziej mam wrażenie, że leci na sp. Te jej wpisy to takie średnie są, a w godzinę zbiera 20 upvote'ów na $30. Wpisów tworzy z dziesięć dziennie, każdy bardzo krótki.
Tzn ok, to się klika widocznie, bo raczej w wątpię żeby jakkolwiek oszukiwała, ale widzę dużo lepsze wpisy kulinarne, które wymagają więcej pracy, a mają max $20 po tygodniu.