Wpis z mikrobloga

@pszymczyk2: wartość bitcoina przyciąga a na rynku it jest deficyt kart graficznych. Producenci wypuszczaja specjalnie zmodowane katy (miner) ceny standardowych g-force'ów poszybowała prawie dwukrotnie.
Pytanie tylko jak już wykopią wszystkie BTC to co dalej będzie? Algorytm ma określoną stałą liczbę BTC w puli.
Zamiast się w to bawić i marnować prąd i z czasem i tak doinwestować bo koparka przestarzała bo karta siadła bo cośtam koniec konców lepiej bedzie iść do
@pszymczyk2: Powiedzmy, że co 10 minut powstaje 20 bitcoinów. Zdobywa je ten, który rozwiąże zagadkę (np. x *2 = 6)

Komputery pod x podkładają liczby. Jak trafisz to dostajesz 20 bitcoinów
@piti20: Bitcoin szacuje się, że w ciągu 5-10 lat będzie warty ponad 100k, niektórzy, że milion. Natomiast liczę, że jeśli BTC będzie za 100k, to inne waluty będą za np. 1k i wtedy dopiero zacznę życie xD (albo nie).

Natomiast w teorii na dzisiaj taka szansa istnieje jak najbardziej. Z czasem Bitcoinów będzie ubywać, a nie przybywać (w sensie będzie ich coraz mniej powstawało), a dwa - czasem ktoś zgubi klucz
@fervi: 100k byłoby nieziemsko ale z tym portfelem to masakra bo np dysk ci padnie, wirus zaszyfruje, ukradnie ci ktos kompa, telefon etc w necie są strony z portfelami ale albo okazuja się scamem albo padaja ofiarami ataków. Nie chce myslec do czego ludzie byliby zdolni aby zdobyć btc (100k) bez kopania.
Sumka wyglada super ale wraz ze wzrostem cen wrasta tez czestotliwosc ataków, kradziez etc
Wole życ skromnie w spokoju
@piti20: To zabezpieczaj się. Jest np. Trezor - urządzenie, które trzyma jakby twoje Bitcoiny, a komputery czy smartfon się z nim komunikują (nie dostają we władanie ich)

A dwa - przecież możesz wydrukować sobie klucz prywatny czy 12 wyrazów

Możesz na telefonie i komputerze ustawić kod PIN, który umożliwi zablokowanie dostępu do portfela, blabla
@DavePLN: Tak. Ogólnie trezor generuje 24 wyrazy i to jakby jest twoje konto. Zapisujesz sobie na kartce (lub zapamiętasz) i to jest jakby twoje konto.

Ale w skrócie. Trezor to powiedzmy Electrum, ale fizyczne. Electrum to jakby interfejs. W skrócie jak chcesz zlecić przelew za pomocą Electrum to musisz podpiąć Trezora. Wtedy Electrum wysyła informacje do Trezora - Halo, przelew za tyle, na to blabla. Trezor ma zabezpieczenia, które weryfikują czy
@pszymczyk2:
Główną rolą kopania bloków jest zapewnienie niezmienialności historii. Raz wykopany blok jest akceptowany przez wszystkich.

Problemy które się rozwiązuje podczas kopania są trywialne, ale trudne - jest małe prawdopodobieństwo, że trafisz dobrą odpowiedź, dlatego musisz próbować bardzo wiele razy = są wysokiej koszta prądu i sprzętu.

I w tym cały sens - nie opłaca się próbować zmieniać historii, bo musiałbyś mieć porównywanie dużo mocy co połowa całej sieci.
@pszymczyk2: bardziej jest coś takiego że aby dostać monetę musisz poświecić energię to co liczą maszyny to jakieś nikomu do życia nie potrzebne równanie. Sens POW jest taki że nagradza się pracę i wkład energetyczny.
To sprawia że każda nowa moneta jest w pewnien sposób "fair" POW nikogo szczególnie nie promuje