Wpis z mikrobloga

Mirki spod tagu #szczury, mam problem.

Jeden z moich szczurów z dnia na dzień traci siły. Zaczęło się od niedowładu tylnej łapy. Nie stąpał na niej, wlókł za sobą. Na drugi dzień mu przeszło, ale zauważyłem, że ma problem z siadaniem. Bardziej czołga się, niż chodzi powłócząc brzuchem po powierzchni. Przednie łapy ma sprawne, próbuje podciągać się na nich by wejść na wyższe partie w klatce.

Niestety słabo to wygląda, ma czucie w tylnych łapach, chodzi na nich ale tak jakby nie potrafił podnieść tułowia i chodzi w pozycji leżącej (czołga się).

Ma apetyt, ale musieliśmy zamienić miskę na talerzyk, bo miał problem z podniesieniem się, aby coś z niej wybrać.

Ma małego kaszaka nad tylną łapą, ale podczas ostatniej wizyty weterynarz stwierdził, że jeszcze poczekamy, bo nie powiększa się. Drugi szczur ma się dobrze, słabo by było jakby musiały się pożegnać, bo są ze sobą od małego ( ͡° ʖ̯ ͡°)

Nygus ma 1,5 roku.

#pokazszczura #szczur #zwierzaczki #weterynaria
ZglaszamToDoProkuratury - Mirki spod tagu #szczury, mam problem.

Jeden z moich szc...

źródło: comment_qKgmj7pfEFzAeKGN4hRpyYnHoR56WI6i.jpg

Pobierz
  • 9
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@ZglaszamToDoProkuratury: Nie chcę Cię straszyć, ale mojego Sokratesa dałem do weta na wycięcie jakiegoś guza. Z początku wet bał się, że zwierzaka może nie dać się uratować, bo guz duży i przerastał przez żebra, ale operacja się udała, szczura ładnie poskładali, generalnie sukces... ale w czasie rekonwalescencji poleciał guz przysadki, komplet objawów i tydzień po operacji nie jadł już nawet strzykawką. Niestety, poszedł z powrotem do weta, ale tym razem
  • Odpowiedz
Zwróć uwagę czy łapie żarełko w przednie łapki - czy raczej ma problem w utrzymaniu go i trzyma kawałek np. tylko w jednej łapie? Niestety mnie to pachnie guzem przysadki ;/ Rozpoznaje się go i tak diagnostycznym podaniem leków (steryd i kabergolina). Nawet jeśli faktycznie okaże się to być to, jest szansa, że jeśli odpowie na regularne podawanie leków to może sobie kupić jeszcze parę miesięcy.
  • Odpowiedz
@crazyratlady:

Zwróć uwagę czy łapie żarełko w przednie łapki - czy raczej ma problem w utrzymaniu go i trzyma kawałek np. tylko w jednej łapie?

Niestety nie może siadać na tylnych łapach, a co za tym idzie żarcie wcina bezpośrednio z talerza pyszczkiem. A co do przychodni, to obecnie nie mieszkam już w Łodzi.

A tak poza tym to jesteśmy po wizycie u weta. Jest podejrzenie urazu kręgosłupa, być może uszkodził się w klatce albo przy zabawie z drugim szczurem. Został osłuchany, temperatura jest ok. Narazie dostał 2 zastrzyki z antybiotykiem a w środę
ZglaszamToDoProkuratury - @crazyratlady: 
Zwróć uwagę czy łapie żarełko w przednie ła...

źródło: comment_FmrA2yn6khfJkj075Bz15jIIknN96JfJ.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz