Wpis z mikrobloga

Olejcie wasze pizze RS. Podaję przepis na najlepsze ciasto do #pizza Opracowany przeze mnie na podstawie innych przepisów z internetów
Mąka 0,5 kg i dodawać aż przestanie się kleić
Oliwa 3 lyżeczki
Ciepła woda 0,3 l
Drożdże 25 g
Sól 6 g
Rozpuścić sól i drożdże w wodzie, dodać olej i mąkę, długo wyrabiać, uformować kulki i pozostawić na ok 2 godziny. Piec w 230 st przez 14 min z termoobiegiem
Wychodzi chrupiące, z bąblami, sztywno się trzyma i ładnie wypieka
#gotujzwykopem
  • 20
  • Odpowiedz
długo wyrabiać

to jest klu dobrego ciasta, ja kilka razy robiłem z przepisu jamiego olivera gdzie ciasto wyrabia się widelcem jakieś 2134242 godzin. Jest zajebiste, ale... no właśnie :)
  • Odpowiedz
@KOTWICA-_-Z-_-METALCHEMU: polaczku jak pizza ma 3 skladniki to chocby skaly sraly, czesc sera bedzie na wierzchuni sie przypali jesli bedzie zbyt dlugo w wysokiej temperaturze. Ja robie na kamieniu i w zaleznosci od grubosci ciasta pieke srednio 5-7minut, ale temp. Ok 280 stopni. Co do reszty sie zgadza. Woda drozdze sol maka (polecam farina 00, nie chce sie po niej wracac do zwyklej 500tki) to podstawa .. i czas -
  • Odpowiedz
@Eustachiusz: Ono nie musi zbytnio wyrastać, ale tak, wyrośnie. Ważniejsze jest zluzowanie ciasta, aby gluten nie działał zbyt mocno, tak mi się wydaje. @LowcaAndroidow z tego co kojarzę robi z przepisu od Kena Forkisha. Ja robiłem od niego raz, na zakwasie. Ciasto po takim leżeniu samo się rozciąga w piękny cieniutki dysk.
230 stopni w zupełności rozumiem, ja ustawiałem na maksimum, około 260 stopni i nagrzewałem płytę żeliwną prawie
  • Odpowiedz