Wpis z mikrobloga

Cześć. Planuję położyć na obecnie posiadane kafelki w korytarzu panele - płytek nie zamierzam skuwać, ani zmieniać bo nie wiem ile jeszcze pomieszkam tutaj (własnościowe, ale nie do końca moje :D ) a na płytki patrzeć nie mogę. Dodatkowo byłoby cieplej, bo mieszkanie na parterze. Czy ktoś takie coś przerabiał u siebie? Czy jest potrzebna oprócz gąbki jakaś folia izolująca, bo tak wyczytałem?
#remontujzwykopem #budujzwykopem
  • 13
Ile mniej więcej po zastosowaniu podkładu i paneli powiększy mi się wysokość podłogi


@golf3cabrio: panele to od 6 do 10mm (przeważnie marketowe 7-8mm mają), a grubość podkładu zalezy od grubości nierówności na twojej podłodze - musiałbyś użyć listwy/poziomnicy/czegoś długiego i płaskiego, by ocenić najbardziej wystające fragmenty kafelek - jak będzie tego np. z 2mm to musisz z 4mm podkładu dać. Czyli razem wyjdzie ci z 12mm.
Drzwi się podcina od dołu
A drzwi ci nie będą obcierały, jak położysz panele na płytki?


@Maglev: To sobie podetnie drzwi przecież... Chyba, że jakieś metalowe ma.

Czy jest potrzebna oprócz gąbki jakaś folia izolująca, bo tak wyczytałem?


@golf3cabrio: Folia nie jest potrzebna, bo kafelki będą robić za paroizolację. Wystarczy gąbka.
@rozczaskator: dzięki :D zatem wszystkie moje wątpliwości zostały rozwiane. Teraz tylko sprawdzić drzwi wejściowe na klatkę (jako jedyne, których nie da się wymontować - przy budowie bloku zostały wstawione tak, że nie idzie ich wyciągnąć z zawiasów bo są we wnęce :/) jak jest luz, aby weszły panele, to robimy :D
@golf3cabrio: Folia nieee, połóż piankę i jazda. Jak luzu zabraknie, to zakończ panele metr wcześniej, połóż tam kawałek linoleum albo płytki winylowe na podwójnej piance i zamaskuj łączenie przy pomocy profilu dylatacyjnego, powinno być ok. ( ͡º ͜ʖ͡º)
@golf3cabrio: Na linoleum można też spokojnie wejść w mokrych butach, a obecnie te okładziny nie są brzydkie jak kiedyś. Właśnie dlatego to doradziłam, ze względu na różnicę wysokości z jaką byś musiał się użerać. A tak, jeśli panele położysz bezpośrednio na cienkiej piance a ten kawałek linoleum na podwójnej, albo nawet trochę wyżej, byle nie obcierało, to powinno być ok. Ogólnie to jeśli są już płytki, to zakładam, że jest równe