Wpis z mikrobloga

@luke_cornet: co sądzisz o zakazie kupna ziemi rolnej bez papierków, stawiania aptek za blisko istniejących, hazardu w internecie bez pozwolenia, organizacji manifestacji jak PIS manifestuje? Jak Ci się podoba fakt, że Ziobro może odbierać prawa autorskie jak zechce? Uważasz, że wymóg rejestrowania telefonów komórkowych jest spoko?

Jak ci się podoba wprowadzanie nowych państwowych monopoli (np. do gospodarki wodnej i dystrybucji gazu)?

Co sądzisz o pomyśle nacjonalizacji banków, fabryk (Autosan), firm komunikacyjnych.
@tell_me_more: przynajmniej ten "łamiący prawo i ograniczający rząd" nie napuszcza na ludzi policjantów #!$%@?ących ich pałami, nie traktuje ich gazem i bronią na gumowe kule jak górników, długo by można wymieniać. Dyktator Kaczafi pozwala na te protesty, nic się nie dzieje, nie płoną budki pod rosyjską ambasadą. Widzisz różnicę lewaku?
@luke_cornet:

Ja nie popieram PiSu

Mniejsze zło. Po 8 latach rządu PO, PiS jest dla mnie mniejszym złem.


Wybór mniejszego zła to popieranie mniejszego zła. Zdecyduj się.

Ja uważam, że PO jest mniejszym złem. Bo PO zawsze można zmienić, a PIS za każdym razem próbuje zrobić tak, żeby się go nie dało zmienić. Reszta to detale, o które można się martwić, jak sama możliwość zmiany partii u władzy jest zapewniona.
Chyba zapomniałeś jak panowała publicznie opinia że oni nie mają z kim przegrać


@luke_cornet: co? Przed wyborami każdy wiedział, że PO przegra. Zaskoczeniem było tylko to, że tyle małych partii się nie dostało, więc ich głosy przeszły na PIS i dały im samodzielną większość. Chyba nie byłeś na bieżąco z polską polityką ostatnio.

PiS bez JK również się rozpadnie.


PIS bez JK = sanacja po śmierci Piłsudskiego. Opozycja będzie w dupie,
@tell_me_more To było za czasów Donalda Tuska, nie przed wyborami.

Nie uważam tak. Im gorzej w kraju tym zawsze lepiej dla opozycji.

UE traci bardzo ważnego członka Unii Europejskiej, ma kryzys imigracyjny którego skutki poznamy w przyszłości oraz zadłużoną Grecję, słabo rozwijającą się Hiszpanię itd. Jeszcze ten nóż w plecy dla przemysłu motoryzacyjnego, że będzie można kupować japońskie samochody bez cła.
@luke_cornet: no ale PO nie kombinowało z sądami (jeśli już, to właśnie uniezależniało prokuraturę od polityki oddzielając stanowiska ministra sprawiedliwości i prokuratora generalnego), więc nie było nigdy obaw, że nie oddadzą władzy.

Bez UE Polska zostaje sama między Niemcami i Ruskimi, którzy muszą współpracować (bo bez UE Niemcy nie mają innych naturalnych sojuszników). Reszta to detale, choć też ważne (np. Polski eksport do UE to 1/3 PKB - w razie wyjścia
@tell_me_more Sądy są dla mnie patologią samą w sobie. Dla sądu ważna jest prawda postępowania sądowego a nie prawda materialna. Celem sądu nie jest dochodzenie prawdy. W przeciwnym wypadku, wiele spraw nigdy by się nie skończyło. Nie słyszałeś nigdy określenia 'ile wywalczyłeś w sądzie'? Dlatego dla mnie ta zmiana w sądzie jest mało istotna. Co innego dla opozycji.

Bez UE Polska pokaże jaka jest naprawdę: słaba gospodarczo z biednym społeczeństwem. A, no
@luke_cornet: znaczy jesteś anarchistą? Twoja sprawa, ale dziwi mnie w takim razie popieranie partii, która ZWIĘKSZA ograniczenia wolności i udział państwa w codziennym życiu i gospodarce.

Ja jestem liberałem, ale właśnie dlatego uważam, że sądy są potrzebne. Bo bez zdefiniowania praw i obowiązków, i mechanizmów ich obrony - wolność to ściema. Pozostaje po prostu prawo silniejszego.

Więc kiedy silniejszy przejmuje sądy, nie ma innej opcji - trzeba protestować.

PS Ukraińcy to
@tell_me_more Nie jestem anarchistą, kocham wolność. Ale hmm... Mutacja raka niczego dla mnie nie zmienia. Ja jestem monarchistą, dlatego wyjechałem do Zjednoczonego Królestwa. Jestem też zwolennikiem republiki, ale nie demokracji.

Protestując przeciwko PiSowi, popiera się opozycję. Nie ma na to zgody z mojej strony, mam osobiste porachunki z PO.

Jeszcze tam ich nie było... Mam pewien sentyment do Ukrainy ale dziś to już jakby sowieci. Sporo ludzi też jest w porządku, ale
@luke_cornet: UK to monarchia z nazwy. Równie dobrze PRL był rzeczpospolitą bo miał Sejm.

Protestując przeciwko PiSowi, popiera się opozycję. Nie ma na to zgody z mojej strony, mam osobiste porachunki z PO


Osobiste porachunki można wyrównać jak już nie ma zagrożenia zmiany Polski w Białoruś. Ja mam osobiste porachunki z ONR, a protestowałem przeciwko ACTA razem z nimi.

Poza tym opozycja to nie tylko PO.

Mam pewien sentyment do Ukrainy
@tell_me_more Na pewno jest bardziej monarchią jak Hiszpania, o innych krajach europejskich nie wspominając.

Ja nie widzę żadnego zagrożenia, ponieważ dla mnie nic się nie zmieni.

No tak, jest jeszcze mnóstwo partii lewicowych i trochę partii prawicowych. Nie widzę wyraźnej różnicy poza marketingiem politycznym ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Uczyłem się 2 albo 3 lata rosyjskiego, mieliśmy zwiększyć eksport na Ukrainę. No ale Ukraina się zdestabilizowała i wszystko poszło