Wpis z mikrobloga

3 116 - 1 = 3 115

Tytuł: Stacja tranzytowa. Rezerwat goblinów.
Autor: Clifford D. Simak
Gatunek: fantastyka naukowa
★★★★★

Stacja tranzytowa. (Nagroda Hugo 1964)
Nie podobała mi się. 80% to opis życia samotnego człowieka, który chodzi na spacery i pisze dokumentację w swojej pracy. Jest jeszcze kilka drobnych zdarzeń, ale nic z tego nie ma praktycznie znaczenia dla finału powieści. W końcówce zjawia się jakiś (nijaki) złoczyńca, po paru stronach dostaje kulkę - świat uratowany - dziewczyna z sąsiedztwa zostaje strażnikiem galaktyki - koniec. Dziwi mnie nagroda dla tej książki, bo dla mnie była nijaka. Może gdyby zrezygnować z tylu opisów spacerów po łące, a rozbudować wątek wrogich sił, finał byłby pełniejszy i ciekawszy. 4/10
Rezerwat goblinów. (nominacja do nagrody Hugo 1969)
Ta powieść jest z kolei dużo lżejsza, chociażby za sprawą różnorodnych bohaterów, jak neandertalczyk pędzący bimber, duch, czy gobliny (które jednak są postaciami drugoplanowymi). Dziwny wypadek podczas podróży bohatera, staje się początkiem zagadki która ciągnie się przez całą historię. Powieść może nawet odrobinę detektywistyczna. Bez szaleństwa, ale od początku akcja idzie do przodu, a koniec nawet mnie zaciekawił. 6/10

Traktując obie powieści jako jedną (fizyczną) książkę- wyciągam średnią 5/10.
Najlepsza z tego wszystkiego jest okładka.

#bookmeter

Wpis został dodany za pomocą skryptu do odejmowania
!Dzięki niemu unika się błędów w działaniach
!Pobierany jest zawsze ostatni wynik
źródło: comment_8nHg7WNXYS3mtV7Zqt7J3Qc3aCcHK5xC.jpg