Wpis z mikrobloga

To apel do mlodych ludzi, ktorzy zaczynaja nowe zycie w duzym miescie, takim jak #wroclaw

Gdy sie juz do Wroclawia przenosicie ze swoich malych miasteczek, zapamietajcie sobie pare faktow!

1. We Wroclawiu miejsca parkingowe sa platne
2. Wiele osiedli z wielkiej plyty zamontowalo szlabany dla mieszkancow, zeby obcy nie parkowali im pod blokiem
3. Miasto jest zakorkowane i wasze kolejne auto tej sytuacji nie poprawi
4. Z gazowa instalacja nie mozecie wjezdzac w podziemne parkingi (chocby w galeriach handlowych)

Zycie we Wroclawiu do tanich nie nalezy i zakladam, ze waszym glownym wydatkiem bedzie wynajem/zakup mieszkania.

I teraz sluchajcie!!!

Nie zabierajcie do Wroclawia swojego samochodu!

Ten koszt przeznaczcie na poprawe standardu swojego zycia w miescie.

Bo auto to:
- koszt paliwa (a w miescie auto pali jak smok)
- koszt ubezpieczenia
- koszt parkingow
- koszt serwisu

Zalozmy, ze macie prace z pensja 2500zl netto. Wynajmujecie pokoj za 800zl. Zostaje wam 1700zl. Po co wywalac kolejne 500zl miesiecznie za koszt posiadania autka, gdy mozna wydac 80zl i miec bilet miesieczny na cala komunikacje miejska?

Te 420zl to pieniazki, ktore pozwola sie wam dobrze ubrac, pobawic ekstra w miescie, pojsc do dobrej knajpki na pyszne jedzenie czy zwyczajnie odlozyc na wakacje na Wyspach Kanaryjskich.

Moj apel - przemyslcie na serio, czy auto w duzym, historycznym i drogim miescie z dobra komunikacja miejska jest dobrym pomyslem.

#polskiemiasta #motoryzacja #polska #pracbaza
Zyd_Suss - To apel do mlodych ludzi, ktorzy zaczynaja nowe zycie w duzym miescie, tak...

źródło: comment_51SwhbVYbLjF8La88jlW5Vey9VGaEZNy.jpg

Pobierz
  • 183
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Zyd_Suss:

Płatne jest w większości centrum, nie całe miasto. A komunikacja miejska? Tramwaje są przepełnione, do tego w takie upały klimatyzacja działa w jednym na 5 przejazdów (o ile tramwaj ma klimatyzacje). Wynajmując mieszkanie w większości stajesz się mieszkańcem osiedla, więc masz prawo wykupić sobie miejsce parkingowe ;) Później tacy jak Ty rysują ludziom auta, bo śmie stać na obcych rejestracjach...

@giebeka to do Ciebie :D
  • Odpowiedz
@czlapka: Berlin ma metro, tramwaje, autobusy i ringa. Po za tym do miasta nie wjedziesz turbo starym autem. Jakbym tam mieszkał to tez bym nie rozważał nawet posiadania auta
  • Odpowiedz
@Zyd_Suss posiadanie samochodów przez 'słoiki' takie jak ja wspomoga gospodarkę tego miasta (paliwo, serwis, parking) poza tym jak mam jeździć po słoiki? ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
Mieszkam we Wro od 2 lat i po samym miejscie jeżdżę komunikacja/chodzę z buta. Co nie zmienia faktu, ze samochód i tak się przydaje na:
- nagle sytuacje,
- większe zakupy - ostatnio miałem remont i nie wyobrażam sobie wożenia drabiny i 60l farby tramwajem xD
- jazda do pracy za miasto (10km w stronę lotniska),
- powroty do miasta rodzinnego - bezkonkurencyjnie samochód >wszystko inne.
  • Odpowiedz
@Zyd_Suss: xDDDDDDD żenada. Wpis napisany po to, żeby pokazać jaki super jest z ciebie wrocławiak. ale jakbyś nie zauważył to twoja rodzina mieszka w tym mieście od max 70 lat więc się nie podniecaj xD
  • Odpowiedz
@Haraj: Dodam jeszcze jeden fakt. Posiadanie taniego auta w miescie i "wozenie sie" jest dopiero komiczne... Takze wasze komentarze o "biedakach" jezdzacych w najnowszych modelach autobusow Mercedesa czy Volvo w zestawieniu z wasza duma posiadacza pietnastoletniej Astry czy Golfa sa wyjatkowo komiczne. Sam czasami widze w weekendy grupki mlodych ludzi spoza Wroclawia, wysiadajace ze swoich Opli Calibra czy Peugeotow 206 ze spolerem i usmiecham sie pod nosem, bo jest w
  • Odpowiedz
@Zyd_Suss: W takim miasteczku jak Wrocław faktycznie starczy rower/komunikacja miejska. Jak pierwszy raz tam przyjechałem to byłem w szoku jak blisko jest wszędzie.
  • Odpowiedz
@teez: i to jest zdecydowanie najrozsądniejsze podejście, bo z jednej strony mamy takich co by samochody wyrzucili zewsząd, a z drugiej takich co z śmieci wyrzucić nawet musza podjechać samochodem xd a tu chodzi o równowagę :D
  • Odpowiedz
już widzę jak od października do lutego n----------z na pedałach do pracy


@AVAW: Owszem. Poruszam się rowerem cały rok. Ekstremalna pogoda(np. śnieżyca) jest dla mnie jedynie jednorazowym powodem do przesiadki na komunikacje.

bez prysznica w pracy, jazda na rowerze to c-----y pomysł

To już prędzej po zatłoczonej i przesiąkniętej smrodem komunikacji miejskiej, wskazany byłby prysznic.
Jeśli w czasie jazdy rowerem pocisz się jak szczur, to może i tak, ale mnie
  • Odpowiedz