Wpis z mikrobloga

To apel do mlodych ludzi, ktorzy zaczynaja nowe zycie w duzym miescie, takim jak #wroclaw

Gdy sie juz do Wroclawia przenosicie ze swoich malych miasteczek, zapamietajcie sobie pare faktow!

1. We Wroclawiu miejsca parkingowe sa platne
2. Wiele osiedli z wielkiej plyty zamontowalo szlabany dla mieszkancow, zeby obcy nie parkowali im pod blokiem
3. Miasto jest zakorkowane i wasze kolejne auto tej sytuacji nie poprawi
4. Z gazowa instalacja nie mozecie wjezdzac w podziemne parkingi (chocby w galeriach handlowych)

Zycie we Wroclawiu do tanich nie nalezy i zakladam, ze waszym glownym wydatkiem bedzie wynajem/zakup mieszkania.

I teraz sluchajcie!!!

Nie zabierajcie do Wroclawia swojego samochodu!

Ten koszt przeznaczcie na poprawe standardu swojego zycia w miescie.

Bo auto to:
- koszt paliwa (a w miescie auto pali jak smok)
- koszt ubezpieczenia
- koszt parkingow
- koszt serwisu

Zalozmy, ze macie prace z pensja 2500zl netto. Wynajmujecie pokoj za 800zl. Zostaje wam 1700zl. Po co wywalac kolejne 500zl miesiecznie za koszt posiadania autka, gdy mozna wydac 80zl i miec bilet miesieczny na cala komunikacje miejska?

Te 420zl to pieniazki, ktore pozwola sie wam dobrze ubrac, pobawic ekstra w miescie, pojsc do dobrej knajpki na pyszne jedzenie czy zwyczajnie odlozyc na wakacje na Wyspach Kanaryjskich.

Moj apel - przemyslcie na serio, czy auto w duzym, historycznym i drogim miescie z dobra komunikacja miejska jest dobrym pomyslem.

#polskiemiasta #motoryzacja #polska #pracbaza
Zyd_Suss - To apel do mlodych ludzi, ktorzy zaczynaja nowe zycie w duzym miescie, tak...

źródło: comment_51SwhbVYbLjF8La88jlW5Vey9VGaEZNy.jpg

Pobierz
  • 183
  • Odpowiedz
@Zyd_Suss:

We Wroclawiu miejsca parkingowe sa platne


Gdyby rzeczywiście był płatne, to nie byłoby żadnych problemów z parkowaniem. Obecnie zaś zarówno wielkość strefy płatnego parkowania jak i ceny abonamentów są tak śmiesznie małe, że popyt na miejsca do parkowania przekracza podaż kilkakrotnie.
  • Odpowiedz
@fredperry: zdarza mi się do tej pory korzystać z komunikacji miejskiej jak jadę na spotkanie ze znajomymi, bo wiadomo, nie będę prowadzić po alkoholu, także nie wmawiaj mi, że teraz już meneli nie ma :D
ubezpieczenie mam tanie, bo tak jak powiedziałam, samochód mam na mamę. Nie jeżdżę tylko do pracy i z powrotem, ale porównując do innych kierowców całkiem mało km robię miesięcznie. Chyba, że jadę do domu rodzinnego,
  • Odpowiedz
@kwiati: No chodzi mi o to, że to 100zł to może są te pieniądze, które wyciągasz z portfela i widzisz, że je wydajesz. W rzeczywistości te koszty są znacznie wyższe.
  • Odpowiedz
  • 1
A dla mnie cos w tym jest. W #krakow podobna sprawa, komunikacja miejska, rowery i wszędzie dojedziesz. Nie smrodzisz, nie martwisz sie. Gdybym pewnie miał wrócić do dużego miasta to samochodu bym nie brał.
  • Odpowiedz
  • 11
@Rabusek Biedacka to jest taka mentalność, w Berlinie jest mniej samochodów na 1000 mieszkańców niż w polskich miastach. Pewnie ich nie stać. Nie mówię że samochód to zło bo bardzo często jest najlepszym rozwiązaniem, ale jak każdy będzie mieć po 3 auta w rodzinie i jeździć nawet 100m po bułki autem a miasta będą inwestować tylko w drogi a nie KM to te miasta będą wyglądać jak Moskwa a nie jak
  • Odpowiedz
@murdoc Prosze nowych mieszkancow o nie obrazanie sie! To tylko dobra podpowiedz z czystego serca. Nowi kieszkancy sa mile widziani, ale zakladam, ze jeszcze nie znaja w pelni specyfiki miasta, w ktorym chca zapuscic korzenie. Po prostu najpierw sie uzadzcie jak ludzie, zapomnijcie o aucie na chwile.
  • Odpowiedz