Wpis z mikrobloga

To apel do mlodych ludzi, ktorzy zaczynaja nowe zycie w duzym miescie, takim jak #wroclaw

Gdy sie juz do Wroclawia przenosicie ze swoich malych miasteczek, zapamietajcie sobie pare faktow!

1. We Wroclawiu miejsca parkingowe sa platne
2. Wiele osiedli z wielkiej plyty zamontowalo szlabany dla mieszkancow, zeby obcy nie parkowali im pod blokiem
3. Miasto jest zakorkowane i wasze kolejne auto tej sytuacji nie poprawi
4. Z gazowa instalacja nie mozecie wjezdzac w podziemne parkingi (chocby w galeriach handlowych)

Zycie we Wroclawiu do tanich nie nalezy i zakladam, ze waszym glownym wydatkiem bedzie wynajem/zakup mieszkania.

I teraz sluchajcie!!!

Nie zabierajcie do Wroclawia swojego samochodu!

Ten koszt przeznaczcie na poprawe standardu swojego zycia w miescie.

Bo auto to:
- koszt paliwa (a w miescie auto pali jak smok)
- koszt ubezpieczenia
- koszt parkingow
- koszt serwisu

Zalozmy, ze macie prace z pensja 2500zl netto. Wynajmujecie pokoj za 800zl. Zostaje wam 1700zl. Po co wywalac kolejne 500zl miesiecznie za koszt posiadania autka, gdy mozna wydac 80zl i miec bilet miesieczny na cala komunikacje miejska?

Te 420zl to pieniazki, ktore pozwola sie wam dobrze ubrac, pobawic ekstra w miescie, pojsc do dobrej knajpki na pyszne jedzenie czy zwyczajnie odlozyc na wakacje na Wyspach Kanaryjskich.

Moj apel - przemyslcie na serio, czy auto w duzym, historycznym i drogim miescie z dobra komunikacja miejska jest dobrym pomyslem.

#polskiemiasta #motoryzacja #polska #pracbaza
Zyd_Suss - To apel do mlodych ludzi, ktorzy zaczynaja nowe zycie w duzym miescie, tak...

źródło: comment_51SwhbVYbLjF8La88jlW5Vey9VGaEZNy.jpg

Pobierz
  • 183
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@laki1: Wroclaw ma dobra komunikacje miejska. 20 linii tramwajowych i chyba ze 100 autobusowych. Mieszkam tu od 32 lat i korzystam czesto. Nawet kasuje bilety!
  • Odpowiedz
@Blaskun: Jest za duzo aut w miescie, centrum jest dla aut zamykane, nie ma gdzie zaparkowac pod blokowiskami (gdzie sie zwykle wprowadzaja przyjezdni) Ludzie ledwo wiaza koniec z koncem a woza sami dupe autem, chociaz tego robic nie musza. Problemy duzych polskich miast MUSZA zostac zrozumiane przez ludzi naplywowych.
  • Odpowiedz
@Zyd_Suss: Tambylcy mieszkający od lat w mieście powinni pozbyć się swoich samochodów. Dobrze znają miasto, więc wiedzą gdzie i jak dojechać komunikacją miejską, albo iść z buta.
  • Odpowiedz
@Zyd_Suss: Komunikacja zbiorowa nigdy nie będzie lepsza niż własny środek transportu. Ja choćbym miał KM za darmo wraz jeździłbym samochodem. Poza tym z tym 500zł miesięcznie to trochę przesadziłeś. Auto jest potrzebne choćby w nagłych wypadkach czy dla wygody. Dla Ciebie zabawą będzie np tańczenie w klubie dla innego jest to prowadzenie auta!
  • Odpowiedz
@Zyd_Suss: Inna sprawa, jeżeli komunikacją wychodziłoby znacznie szybciej ale o takich przypadkach nie słyszałem.
Nie jestem z Wrocławia ale u siebie jakbym chciał do pracy jechać KM musiałbym wstawać 2h wcześniej i jechać z 3 przesiadkami. Z powrotem musiałbym 40 minut czekać na autobus i wraz jechać z 3 przesiadkami... Więc podsumowując jazda do pracy autobusem zajmowałaby mi około 3,5h dziennie, a samochodem zajmuje 18 minut w obie strony
  • Odpowiedz
@Zyd_Suss:ta Twoja cudowna komunikacja nie jest w stanie mnie zawieźć z centrum na Bielany, muszę się przesiadać a potem jeszcze iść z buta do firmy bo Wrocław się nie dogadał z Kobierzycami żeby podjeżdżał tam autobus a takie plany były.. 90 minut MPK, samochodem 20minut, a rowerkiem i MPK też czasem przelece jak potrzeba. Masz sposób myślenia jak obecne władze Wrocławia, udupic kierowcow ale nie dać nic w zamian. A
  • Odpowiedz
@Zyd_Suss: nie rozumiem hejtu w twoim kierunku. Jestem dokładnie w takiej samej sytuacji (Kraków) i nie widzę jak na razie najmniejszego sensu posiadania samochodu (no ok - może raz na miesiąc jazda w jakieś niestandardowe miejsce samochodem byłaby łatwiejsza). Jazda samochodem sama w sobie to jak dla mnie super frajda ale strzela mnie gdy muszę stać w korkach no i poza tym kupno/utrzymanie samochodu to absurdalnie wysoki koszt w porównaniu
ojsak - @Zyd_Suss: nie rozumiem hejtu w twoim kierunku. Jestem dokładnie w takiej sam...

źródło: comment_FaWXgDl5xUmeTVtrMUDHqYqNqLjpKOXY.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz