Wpis z mikrobloga

Mirki taka sprawa.
Moja przyjaciółka miała włamanie na fb i ktoś przez jej konto starał się wyłudzić kasę od jej znajomych i nie tylko.
Sprawa wyszła na jaw, gdy ktoś ze znajomych zapytał o co chodzi. Znajoma poszła z tym na policję i policja nic z tym nie zrobiła.
Koleżanka dostała tylko wezwanie do złożenia czy to oświadczeń, czy jakiegoś rodzaju papierów...
Moja prośba jest taka.
Czy możecie mi udzielić informacji czy da się namierzyć osoby, które to zrobiły... czy to po IP i czy da sie odnaleźć IP , czy nie wiem po czymś co jest poza moją jako laika komputerowego.

Z góry dziękuję MIRKI I WĘGIEKIR-MIRABELKI
#internet #kiciochpyta #oszukujo #zlodzieje #kradno #policja #facebook #komputery #programowanie
  • 11
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@100piwdlapiotsza: Dałoby się to zrobić. Od FB zdobyć IP z którego nastąpiło logowanie (trzeba chyba się z nimi kontaktować, ostatnio nie mogłem znaleźć takiej zakładki), prokuratura może nakazać ustalenie adresu właściciela IP (nawet jeżeli był to internet ze zmiennym IP).

Łączenie najprawdopodobniej nie było z prawdziwego IP, tylko z zamaskowanego za pomocą vpn itp (jeśli wyłudzacz zna się na swoim fachu), więc szansa, że odnajdziesz oszusta jest znikoma. A co
  • Odpowiedz
@brzydki_ork: koleżanka odezwała się do FB z prośbą o pomoc i ją fb olało nie odpowiedzieli nawet.
Czyli tylko Policja może zgłosić się o IP tego złodzieja ? Dzięki za odpowiedź. A czy Ona powinna się bać, że to się powtórzy, czy już może być spokojna ?
  • Odpowiedz
@Notabene: Wielki dzięki Mistrzu. Już znalazło się kilka IP i to z dala od miejsca zamieszkania i daty i godziny tych logowań się zgadzają. Screeny porobione, wsio skopiowane. Może coś z tego będzie :D Ania bardzo dziękuje za pomoc i ja też. Dobra dziewczyna pozdrawia :) ++++
  • Odpowiedz
@100piwdlapiotsza: Służę pomocą ze względu na sentyment ale dalej pamiętam o dzwonku odcięcia który miałeś mi zrobić :D, ale jak mówisz że zrobisz to zrobisz i nie trzeba Ci co 3 lata przypominać ( ͡º ͜ʖ͡º)
  • Odpowiedz
@Notabene: Przypomnij mi ocb z dzwonkiem odcięcia, może coś poradzę. Wiesz pod koniec maja zeszłego roku miałem wypadek jak mieszkałem na Filipinach i wielu rzeczy nie pamiętam :( może tego przez to też, albo po prostu odleciałem wcześniej. Za to gdybyś chciał lecieć na Filipiny na Wakacje, to mogę pomóc :) jestem w stanie czasem zorganizować bilety w dwie strony za około1600 zł i miesięczny najem domku na plaży za
  • Odpowiedz
@100piwdlapiotsza: nic nie pisałeś o wypadku, teraz już wiadomo dlaczego nie jesteś bordo, tak to jest jak się z piwnicy wychodzi ( ͡º ͜ʖ͡º), a co do filipin to może kiedyś się skuszę na twoją propozycję bo jest realnie osiągalna i całkiem zajebista.

a co do odcięcia to z czasów kiedy miałeś motór :D
  • Odpowiedz
@Notabene: ło masz to już trochę minęło od czasów motura :P A wypadek gruby- ledwo przeżyłem i to na Filipinach. jak coś, to możemy na fb pogadać, to Ci pokażę co tam jest i jak tam jest :) prawie rok tam mieszkałem :) i w sumie niedługo tam wracam bo moja firma będzie tam działać :)
  • Odpowiedz