Wpis z mikrobloga

hej, jak interpretować kadencję na #endomondo? zawolam tez #bieganie co oznacza np. 80 o/m? domyślam się, że są to obroty na minutę, ale wolałbym jakiś normalny przelicznik kroki/minutę, jak to przeliczyć? ( ͡ ͜ʖ ͡)
  • 7
@KAROO: No to pewnie jest to 80 kroków na minutę - a dokładniej to 80 na but, bo przy 80 na oba buty to raczej ciężko by było o bieg :)
Co to za czujnik do buta tak przy okazji?
@KAROO: no to footpod pewnie jakis, czyli akcelerometr w srodku - lepszy niz taki na rece w zegarku czy w telefonie.
Wiec masz kadencje 160.

Wrzuc sobie trening do stravy tam masz podane sensownie z wykresem co i jak.
@KAROO: Endomondo mierzy w obrotach na minute (rpm), a generalnie liczyć się powinno w krokach na minute (spm). Zasada jest taka, że SPM = 2xRPM

Mam nadzieję, że pomogłem po tylu latach ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@Reepo: szanuje ( ͡° ͜ʖ ͡°) ale już dawno przestałem używać endomondo i lecę na garmina, który mierzy takie rzeczy właśnie w krokach na minutę ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@KAROO: no ja lece z Garminem, ale mam stare treningi na Endo więc z nostalgii jeszcze tam wrzucam i miałem zdziwko czemu kadencja 2x mniejsza xD Szukałem czemu i wpadłem na ten wpis i tera udaje eksperta, bo dowiedziałem się o różnicy między o/m a spm 5s przed napisaniem komentarza ( ͡° ͜ʖ ͡°)