Wpis z mikrobloga

  • 3
Parę dni temu dostałem mojego #mi5 i parę luźnych przemyśleń na jego temat.

Wcześniej mialem Redmi 3s, tak dla porządku.

1. Szybkość. Telefon jest zajebiscie szybki. Aplikacje i wszystko chodzi bardzo płynnie i szybko.

2. Mała ilość RAM, która zostaje do użytku. Do wyczyszczeniu aplikacji zostaje około 1GB pamięci, co moim zdaniem nie jest wielka ilością. Miałem parę razy sytuację, że aplikacja była ,, zabijana" przez system. Było to najczęściej YouTube.

3. Czas pracy na baterii. No to jest niestety dramat i zajmie mi trochę czasu przystosowanie się do tego, że nie mam już 4100 mAh i 5 cali w rozdzielczości HD. Podczas mojego użytkowania - dużo neta, gry, YouTube - telefonu starcza mi na niecały dzień. Nie mam żadnego Face i innych, a bateria leci jak wściekła. Plus mam Amplify I Greenify i póki co mało to daje.

5. Dioda powiadomień. Tutaj jest kwestia konfiguracji, ale działa mi na ten moment tylko dla Gmaila, więc to jest do zrobienia.

To chyba wszystko tytułem wstępu po paru dniach użytkowania. Zastanawiam się tylko nad aparatem, który jest podobno zajebisty i technologii stabilizacji obrazu OIS czy coś takiego. To jest jakoś włączane? Czy automatycznie działa?

Będę wdzięczny za jakieś porady co do baterii bo póki co jest to niesamowita bolączka dla mnie na ten moment. Generalnie telefon mogę polecić każdemu, kto szuka bardzo ładnego telefonu w dobrej cenie. Dorzuca się etui od #ringke i mamy bardzo ładny zestaw. No i wiadomo - #xiaomi ( ͡° ͜ʖ ͡°)

W załączniku jest screen z zużycia baterii. Może coś pomoże.

#android
Mato - Parę dni temu dostałem mojego #mi5 i parę luźnych przemyśleń na jego temat. 

...

źródło: comment_ZHRVgU7KVMi6WuG19g2rBXY9BYq60DrZ.jpg

Pobierz
  • 22
  • Odpowiedz
Miałem parę razy sytuację, że aplikacja była ,, zabijana" przez system. Było to najczęściej YouTube.


@Mato: A nie miałeś czasem włączonego oszczędzania energii?
  • Odpowiedz
Zastanawiam się tylko nad aparatem, który jest podobno zajebisty i technologii stabilizacji obrazu OIS czy coś takiego. To jest jakoś włączane? Czy automatycznie działa?


@sylwke3100: Podobno w MIUI Polska stabilizacja świetnie działa i nawet można ją kalibrować.
  • Odpowiedz
A jak można ją kalibrować?


@Mato: Tu masz poradnik. Tylko że nie musisz tego fixa wgrywać bo od 7.1.12 Xiaomi.eu aplikacja Diagnostyki jest już zawarta w romie i instalacja poprawki nie jest konieczna.
  • Odpowiedz