Wpis z mikrobloga

mirki mam troche dziwna sytuacje, mianowicie znalazlem sobie mieszkanie z dziewczyna, tylko, ze w umowie z terazniejszym wynajmujacym mam napisane, ze jest miesieczny okres wypowiedzenia do dnia ostatniego, teraz nie moge zlozyc wypowiedzenia umowy najmu, tylko baba mi mowi, ze mam mieszkac do sierpnia wtf xD moze mi cos zrobic, czy moge stamtad sie po prostu wyprowadzic w lipcu i #!$%@??
  • 12
@grzmotojebca: jak wypowiesz dziś i masz miesięczny okres wypowiedzenia ze skutkiem na koniec miesiąca to będziesz musiał zapłacić za cały lipiec (bo umowa najmu przestanie obowiązywać ostatniego dnia lipca) ale w sumie możesz się wyprowadzić kiedy chcesz do końca lipca, więc odpowiedając na drugie pytanie - możesz się wyprowadzić w lipcu.
Najmujacy ma prawo wypowiedziec umowe najmu z zachowaniem misiecznego okresu wypowiedzenia, na pismie dostarczonym wynajmujacego do konca miesiaca poprzedzajacego okres wypowiedzenia bez podania przyczyny.

czyli jednak bede musial jej zaplacic jeszcze za lipiec?
@grzmotojebca
Umowy najmu lokalu mieszkalnego na czas określony nie można wypowiedzieć, chyba że w umowie jest zawarty katalog przypadków w jakich byłoby to dopuszczalne.
Rozumiem, że nie masz takiego katalogu?