Wpis z mikrobloga

#poznan #pomocy #komunikacjamiejska #ztm
Otóż tak:
W tym roku pisałam maturę i mam legitymację ważną jeszcze do końca sierpnia. Pochodzę ze wschodniej części Polski. Kupiłam ulgowy 24 godzinny bilet papierowy, dzisiaj była kontrola w tramwaju i kanar powiedział, że tylko uczniowie z Poznania mogą jeździć na tych legitkach. Dostałam mandat. O co z tym chodzi? Prawdę mówił? Mam 19 lat i nie jestem jeszcze studentką, tylko posiadam legitke z LO
  • 15
@pufa_: Z ciekawości wszedłem na regulamin ZTM. Kanar mówił prawde - legitymacja szkolna jest uprawnieniem do ulgi, o ile jest to legitka z samego Poznania albo gmin ościennych. Swoją drogą dziwne - ja zanim otrzymałem legitymacje studencką te kilka lat temu jeździłem ze swoją z LO (też nie pochodze z Poznania).
http://www.ztm.poznan.pl/bilety/ulgi-i-zwolnienia-nowe/

Jeżeli nie miałabyś ukończone 18 lat to honorują legitke spoza Poznania, a jako osoba pełnoletnia to jedynie "miejscową".
Trochę głupie to co oni tam mają w Poznaniu


@Madragor: to nie jest głupie - to komunikacja socjalna na która płacą podatnicy - cena biletu nie ma nic wspólnego z ceną przejzdu - tylko 40% działalności ztm/mpk jest pokrywane z biletów. Resztę płacą podatnicy
@quintic natomiast studenci nie tylko z Poznania mogą mieć ulgę. Dotyczy to tylko legitymacji szkolnych. Wg mnie jest to nie fair


@pufa_: Fair, nie fair, Ignorantia legis non excusat. Możesz próbować się odwołać, ale... wątpię.
@insystem: Ignorantia legis non excusat - Prawda, ale kto czyta regulamin mpk, gdzie w całej Polsce mogła by jeździć bez problemu na ulgowym.


@Madragor: Ja czytam. Moja zniżka, z której korzystam i jest unormowana w ustawie, nie w każdym mieście działa tak samo. Na przykład w Poznaniu mam 100% zniżki na dowolne przejazdy MPK, ale w #gdansk już tej zniżki nie posiadam, bo przysługuje tylko na trasę dom-placówka oświatowa i