Wpis z mikrobloga

@yourij: To jest tylko deklaracja producenta, którą łatwo można potwierdzić.
Albo niezrozumiale piszę albo nie wiem.
W powerbanku mamy 6 ogniw LG po około 3300mAh. Razem daje to właśnie okolice 20000mAh czyli 72Wh. Teoretycznie.
W praktyce rozładowanie powerbanka 1A da nam właśnie te ponad 12 godzin. Więc możemy obliczyć, że odda nam podane 12700mAh na etykiecie.
  • Odpowiedz
@yourij: Nazwa jak i etykieta brzmią 20000mAh. Ja podałem żywotność z deklaracji producenta dla 1A rozładowania, które powinno oscylować w okolicach 12700mAh.
Pojemność mierzy się przez rozładowanie. Racja?
No tak. Wyłącza się. Ogniwa spadły poniżej poziomu jaki jest zapisany w elektronice i tyle. Trzeba je znowu naładować do maxa. Ponowne rozładowanie przy 1A da znowu przybliżoną wartość. Z czasem ogniwa oczywiście utracą trochę żywotności.
Jakieś podchwytliwe pytania? ( ͡°
  • Odpowiedz
@Minishcap: chyba zaczynam rozumieć "przewrotność" tego rozumowania twojego...

strzelam że pojemność będzie wyższa, bo akumulatorki będą w stanie oddać niższy prąd przez dłuższy czas ?

Chodzi Ci o to, że przy obciążeniu 0,5A potrwa to zauważalnie dłużej niż 2x12 godzin ?
  • Odpowiedz
@yourij: Jak rozumiesz to ok.
Rozchodzi się tylko o powerbanka 17600mAh. Zanegowałem,że nie jest to wartość realna. Przerodziło się to w dyskusję o zrozumienie dajmy na to podstaw fizyki ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@Minishcap: ale mi nie powiedziałeś, czy faktycznie tak będzie, że przy 0,5A rozładowanie potrwa 27 godzin (3 więcej niż 24h) jeśli przy "bazowym" 1A potrwa 12h
  • Odpowiedz
@Minishcap: no to jak przy 2A będzie 6h, przy 1A będzie 12h to jakim cudem chcesz wiązać pojemność z wartością prądu ???

Zgodziłbym się, że tak jest jakby to było nie wiem.. 5h albo 7h (zauważalnie mniej lub więcej) ale nie jak twierdzisz ~6h.

Mierzyłeś ten prąd w ogóle multimetrem ? Był stały w czasie ? Czy tak zakładasz na oko ?

Spadam spać...
  • Odpowiedz
@yourij: Mierzyłem. Nic na oko. Poniżej 6h ale powyżej 5h 30min. Napisałem więc okolice 6h. Nie potwierdzę wykresami bo nie znajdę takich ale mogę znaleźć testy innych. Stały w czasie? Oczywiście, że tak.
Ja nic nie wiążę z wartością prądu.
Producent podaje dla jakich parametrów uzyskał daną pojemność. Ja teraz mogę sobie zmierzyć czy jest to prawda.

Dobranoc...
  • Odpowiedz
@yourij: Nie do tego. Że deklarowana pojemność dla powerbanka Xiaomi 20000mAh, podana przez producenta na etykiecie( 12700 5,1V 1A) jest według testów prawdziwa oraz nie odbiega od zadeklarowanej.
Tylko o to mi chodzi w tym temacie.
Powerbank w temacie nie ma realnej pojemności 17600mAh tak jak chyba myśli "twórca". Tylko o tym napisałem.
  • Odpowiedz
Powerbank w temacie nie ma realnej pojemności 17600mAh tak jak chyba myśli "twórca".


@Minishcap: a co do tego, to się zgodzę.. obstawiam po twoim przypadku jakieś 11000mAh u niego. Z czystej proporcji 63% tego co na folii ogniw
  • Odpowiedz
@yourij: No i tylko o to się rozchodzi. O realną pojemność powerbanka.
Zostałem jednak zjechany, że nie umiem czytać i podstawy elektroniki są mi obce i bez dyplomu się nie obędzie ( ͡° ͜ʖ ͡°) No ale może piszę niezrozumiale.
  • Odpowiedz
@Minishcap: no bo realna i deklarowana to jedno... ale jak napisałeś, że wartość pojemność zależy od prądu (gdzie definicja pojemności taka nie jest) to się odezwałem.

A to, że jakieś pomiary robiłeś - i wyszła Ci zbliżona odczytana wartość pojemności - to już zapomniałeś ?
  • Odpowiedz