Wpis z mikrobloga

@NewEpisode: 8 markowych akumulatorków 3500mAh i 28 000mAh powerbank :D

Ale i tak ja bym nie łączył aż tyle ogniw równolegle bo jedna padnie szybciej i pozostałe będzie psuła ( ͡º ͜ʖ͡º)
  • Odpowiedz
Czemu bełkot


@Minishcap: mAh oznacza miliAmperogodzinę.

1000mAh = 1Ah czyli albo ciągniesz prąd 1A przez godzinę albo ciągniesz prąd 0,1A przez 10 godzin.
Co za różnica, jakie napięcie...
  • Odpowiedz
@yourij: Ale ja podałem dokładny zapis z etykiety na powerbanku Xiaomi, że dla takich wartości pojemność wynosi tyle i tyle. Prąd maksymalny to 3,6A.
Rozchodzi się tylko o to, że podana wartość kolegi czyli 17600 mAh ma się tyle co właśnie powerbank Xiaomi ze sowimi 20000 mAh.
  • Odpowiedz
że dla takich wartości pojemność wynosi tyle i tyle


@Minishcap: NIE NIE NIE

Człowieku... Nie ma czegoś takiego, że dla danego napięcia jest taka pojemność a dla innego
  • Odpowiedz
@Minishcap: masz z wiki cytat nieco prostszy:

Typowy akumulator samochodowy ma pojemność ok. 50 Ah, co oznacza, że jest zdolny dostarczać prąd o natężeniu 1 A przez 50 godzin, typowe akumulatorki miniaturowe rozmiaru R6 (AA) charakteryzują się ładunkiem rzędu 500-3000 mAh, zatem prąd 100 mA mogą dostarczać przez 5-30 godzin.
  • Odpowiedz
@yourij: Gdzie ja wspominam, że na innym napięciu jest inna pojemność?
Piszę tylko o wynikach podanych przez producenta na etykiecie znamieniowej, które pokrywają się z rzeczywistym stanem rzeczy sprawdzanym nie tylko przeze mnie.

Mam pojedyncze ogniwo na którym widnieje pewna wartość jak chce sprawdzić pojemność to wrzucam w ładowarkę która naładuję je do stanu 4,2V przy 1A. Ładowarka nie pozwoli na wyższą wartość bo ma zabezpieczenie. Teraz z tego stanu
  • Odpowiedz