Wpis z mikrobloga

Witajcie, mam do was pytanie. Czym jest praca? I co można nazwać pracą?
Może zacznę od początku. Pracuje jako informatyk (przy komputerze). Mam znajomych, którzy twierdzą "A bo Ty siedzisz przy kompie i nic nie robisz", "to żadna praca", "taka praca to nic" albo "ja zapie... a Ty sie opier...".
Mniej więcej tego typu teksty od nich zdarzało się słyszeć.
Czemu tak twierdzą? Każdy z nich pracuje na budowie lub na hali produkcyjnej 8-12h. Czyli, że co? Jak ja mam pracę siedzącą przed komputerem i pracuje tylko 8h to znaczy, że ja nic nie robie a osoba, która pracuje na budowie to taka osoba tylko robi?
Czyli według nich pracą można nazwać tylko ogromny wysiłek fizyczny? (praca na budowie, w kopalni itp.) A praca jako informatyk, księgowy itp. To już nie praca?
Kilku z tych znajomych nie skończyło nawet gimnazjum lub zawodówki. Może to kompleksy?
W sensie, że ja zarabiam tyle samo siedząc, a oni muszą od rana do wieczora męczyć się fizycznie?
Co myśleć o takich ludziach? Jak im odpowiedzieć w przypadku takich docinek? Co wy na to?

#praca #zarobki #kasa #pieniadze
  • 14
@daniel909: Olej. Epoka rzemieślnicza już minęła, część ludzi nie zauważyła.

Czynność za którą dostajesz wynagrodzenie (odprowadzasz podatki, nie łamiesz prawa), to praca - czy było by to pierdzenie przed kamera internetową, czy projektowanie dla Muska.