Wpis z mikrobloga

Mirki, planuję otworzyć wypożyczalnie samochodów sportowych. Mam zamiar łączyć pasję z pracą, bo jak wiadomo to najlepsze rozwiązanie. ( ͡ ͜ʖ ͡) Mam dylemat, od którego auta zacząć w pierwszej kolejności, dlatego postanowiłem zrobić wśród Was wywiad środowiskowy. Proszę o pomoc :)
#motoryzacja #krakow #warszawa #wroclaw #katowice

Które auto wypozyczylibyscie na przejażdżkę?

  • Mercedes A45 AMG 60.7% (148)
  • Ford Focus RS 39.3% (96)

Oddanych głosów: 244

  • 41
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Mam plan, aby auta jeździły maksymalnie 2 lata u mnie. Kończy się gwarancja i sprzedaję auto. Kompakt to tylko test - jeżeli się uda, to fajnie. Jeżeli nie, zostanę z hot hatchem i nie będę z tego powodu narzekał! :) Giulia fajna sprawa, ale już mam dogadane nowe C63 na sierpień-wrzesień. Absurdalnie, kupię je taniej niż Alfę! Z ciekawości: gdzie znajomy ma wypożyczalnię?

Mówiąc, że ten segment to nie kompakty, zapominamy o
  • Odpowiedz
@mfusion: Z tymi kompaktami to chodziło mi o tanie samochodu z przedziału 100-150 PLN/doba czyli najpopularniejsze samochody w wypożyczalniach typu Astra czy Ceed, a nie o hothatche. Wypożyczalnię ma w Warszawie.
  • Odpowiedz
Ok, rozumiem. Ja chcę skupić się tylko na samochodach, które będą wypożyczane dla zabawy. Za relatywnie nieduże pieniądze, masa frajdy! Nie będę wchodził w konkurencję ze zwykłymi wypożyczalniami. Nie będę miał ani "zwykłych" samochodów, ani "ekskluzywnych" - kryterium będzie moc i zabawa. Kto z nas nie marzy o jeździe szybkim samochodem? :D

Odnośnie wytrzymałości - właśnie dlatego skupiam się tylko na nowych autach. Chcę być "zabezpieczony". :)
  • Odpowiedz
@mfusion: @PeterFile: Ja to bym się nie zabezpieczał na wypadek gwarancji czy braku zysków tylko na wypadek kradzieży, bo taka wypożyczalnia to i prosty sposób na narobienie sobie kłopotów.
  • Odpowiedz
@Kejran: Na wypadek kradzież jest AC + GAP (ubezpieczenie pełnej wartości fakturowej), więc tym się w ogóle nie przejmuje. Samo ubezpieczenie jest wyższe przy wypożyczalni, w związku z podwyższonym ryzykiem.
  • Odpowiedz
@985d4fqa8vds4dd488: Myślę, że to dobry znak! Najlepszym sposobem na biznes jest realizowanie swoich marzeń, a jeszcze lepszym... "sprzedać" je innym. ;) Z takimi ludźmi chce się "pracować".

A45 mogę mieć pod produkcję na lipiec, a Focusa RS "od ręki", więc nie powiedziałbym, że do realizacji daleko!
  • Odpowiedz
@mfusion słuchaj pomyśl o tym. Te samochody mają być wypozyczane na tor czy miasto? Pewnie słyszałeś o onyx ale jak nie to sobie obczaj. A auto focus rs oczywiście. Na pewno masz pewność ze to pociagniesz finansowo? Tak z ciekawości jakie są koszta na taką wypożyczalnie? Auto kupić za 200k powiedzmy i w sensie podczas spadku wartości musisz zrobić więcej na wynajmie żeby się opłaciło tak? A jak wygląda sprawa z
  • Odpowiedz
@caribbean: Auta mają być wypożyczane na miasto. Zwykle ubezpieczenia nie obowiązują przy jeździe na torze. Oczywiście, że słyszałem o Onyx - to wypożyczalnia najbliżej KRK, a i tak 100 km trzeba przejechać. Niby mogą podstawić auto pod adres, ale przy tanich autach (nie Lamborghini, itd.), to się nie opłaca. Mam już firmę, a wypożyczalnia to będzie dodatek. Nawet jeżeli nie będzie szło (w co wątpię), to mogę sobie pozwolić na
  • Odpowiedz
@Lukki: Sporo myślałem nad tym, od jakiego auta zacząć. Doszedłem do wniosku, że skupię się na klientach mniej zamożnych, żeby im dam trochę frajdy! Uważam, że Focus RS i A45 AMG to takie złote środki. Auta nie są bardzo drogie (więc koszt wynajmu nie będzie wygórowany), a moc i frajdę mają!
  • Odpowiedz
@mfusion: Jestem z Katowic. :D Moim marzeniem jest Ferrari, ale wołaj jestem zainteresowany tematem. Kocham supersamochody, nie mogę przestać myśleć jak być w stanie kupić takie ;) Zresztą wszystkie fajne fury uwielbiam.

Aha, i dziękuję za poświęcenie czasu na napisanie dłuższego ale bardzo ciekawego i wyjaśniającego posta ;p Życzę sukcesu z wypożyczalnią i wesprę Cię na ile mogę bo chcę żebyś się Ferrari w niej dorobił, żebym miał gdzie tym
  • Odpowiedz
Jeżeli jesteś z Krakowa (lub okolic) i chciałbyś wypożyczyć RSa, to myślę, że za tydzień będę mógł zaoferować niebieskiego Focusa!


@mfusion: Pomyśl o tym, że nowy silnik, szczególnie o takich parametrach warto dotrzeć zanim udostępni się ludziom do pałowania. Przecież oni nawet nie będą czekać aż się olej rozgrzeje. Jakiś czas to wytrzyma, ale jak auto stoi potem w serwisie, nawet na gwarancji, to raty leasingowe i ubezpieczenie wciąż trzeba
  • Odpowiedz
@caribbean: Uważam, że Ferrari to jest przede wszystkim "marzenie", które nie będzie tak smakowało, gdy już go skorzystasz. Większość osób nie ma doświadczenia w jeździe szybkimi autami i już taki Focus RS i A45 będą autami, których osiągi nie będą wykorzystywane - stąd kierunek na te samochody. Tutaj będą rozsądne ceny i auta przyspieszające w 4 s - też dają radę!
  • Odpowiedz
@poczekaj: Już to przemyślałem! Auta będą odebrane z salonów dotarte - dealerzy świadczą takie usługi. Każde auto przed wydaniem będzie już rozgrzane. Termin będzie ustalony wcześniej, więc nie będzie to problemem. Zakładam, że auta przez 2 lata będę miały przebieg do 50 000 km, więc tyle silniki powinny wytrzymać (nawet przy ostrej jeździe). O ile silniki nie mają wyraźnych wad fabrycznych (np. WRX STI), to są to prawdopodobne założenia.
  • Odpowiedz
@Kejran: Myślę, że nie sprecyzowałem jeden rzeczy - w przypadku kradzieży (a tak naprawdę przywłaszczenia) potrzebna jest odpowiednia klauzula w polisie (włączająca przywłaszczenie). Sprawia to, że polisa jest jeszcze wyższa, ale w pełni zabezpiecza.
  • Odpowiedz