Wpis z mikrobloga

@Viscop: jak Ty to policzyles? bo imo to raczej 5ml bedzie. nie mam pojecia jak Ci wyszlo te 3.35...
@strikte: policz. 30ml lq w stezeniu 6mg/ml nikotyny bedzie zawierac w sumie 30*6=180mg nikotyny. dla bazy o stezeniu 36mg/ml potrzebujesz w takim wypadku 180/36=5ml. reszte uzupelnij gliceryna albo glikolem. i tyle.
@Viscop: a. okay. teraz skumalem. policzyles ile dolac samej bazy zeby wyszlo 6mg/ml. problem w tym, ze w premiksie stezenie aro jest dobrane do pelnej objetosci 30ml, poza nikotyna bedzie musial dolac jeszcze "zerowki", albo vg czy pg. tak czy inaczej zwracam honor, liczby sie zgadzaja. :-)
@strikte: przeczytaj powyzsze. jesli lejesz sama baze to faktycznie jak pisal Viscop; ale warto poza baza dolac jeszcze do pelnych 30ml. wtedy lej
@vgf_: nad proporcjami tez się zastanawiałem, bo producent nie pisze, na jaka końcowa objętość jest przewidziany premix. Mogę wiedzieć skąd wniosek, ze akurat 30ml?
@strikte:
1. butelke masz pewnie 30ml szklana z pipeta.
2. "shoty" nikotynowe oferowane przez producentow jako komplet do premixow maja 10ml i stezenia potrzebne do uzyskania mocy 3mg/ml albo 6mg/ml.