Wpis z mikrobloga

@Maxxtom: oni nie mają godzin pracy ustalonych, mają np. 100 paczek i mają za zadanie rozwieźć, jak kurier nie da rady i mu sie pozniej nie chcebo późno to wpisuje, ze cie nie było w domu, serio, ale tak jest, do tego kurier też człowiek ~ pamiętaj.
  • Odpowiedz
@daaniel121: no wiadoma sprawa. Ja bym nawet dopłacił za to, żeby był później. Nie chcę takiej sytuacji, że przyjedzie z rana i nikogo nie będzie i odwiezie gdzieś do punktu 100km dalej (bo mieszkam w małym mieście)
  • Odpowiedz
@Maxxtom: Ja mieszkam w małym mieście, tutaj mam o tyle dobrze, że kurier " zawsze, ale to zawsze" dzowni przed dowozem( w sensie jak już ma być za kilka minut), i to praktycznie każdej fitmy, zawsze sie dogadasz, żebu zostawił gdzieś w garażu, albo u sąsiada. Nigdy nie miałem z tym problemu, chyba w dpd dostajesz numre do kuriera w dzien jak ma dowieźć to możesz zadzownić i pogadać jak u
  • Odpowiedz
@daaniel121: dzwonić to dzwonią. Tyle, że nie zawsze się można zgadać godzinowo. Ta paczka waży 40kg więc pewnie jej nie zostawi nigdzie, bo nie będzie dźwigał. Nie wiem do ilu kg oni mogą nosić.
  • Odpowiedz
@Maxxtom ja pracowałem kiedyś w UPS jako właśnie kurier ale to było 10 lat temu,nie wiem jak jest teraz ale wtedy zwykle po 16 zaczynały się zbiory/nadania jak zwał tak zwał w drodze powrotnej z trasy dziennej ale jak ktoś zadzwonił do firmy to oni dzwonili do mnie i doreczalem później,raz to pamiętam że wysłali mnie ok 20 zawieźć paczkę bo ktoś zadzwonił że kurier nie dowiuzl,a nikogo nie było i tel
  • Odpowiedz
@Maxxtom: jw ludki pisali, rozwozi jak mu wyjdzie trasa, nie ma obowiązku do Ciebie dzwonić, ale paradoksalnie plusem jest waga paczki, kurier będzie chciał ją koniecznie doręczyć, żeby mieć ją z głowy. UPS nie ma dodatkowej opcji "doręczenie po", ale możesz zadzwonić na infolinię, żeby kurier się z Tobą skontaktował i umówił na doręczenie. Jeśli nie chcesz gadać z automatem, to po prostu nic nie mów, po chwili odezwie się żywa
  • Odpowiedz