Wpis z mikrobloga

Siema, mam pytanie do znawców, chcę odstąpić leasing na auto, dokonać cesji na nowy podmiot. Leasingodawca wymaga ode mnie najpierw opłacenia wszystkich faktur i not które wystawił na moją działalność. W tym noty za ubezpieczenie które płacę w trzech ratach, jedna rata jest już opłacona = ubezpieczenie opłacone do lipca. Czyli przed cesją mam zapłacić wszystkie raty ubezpieczenia za cały rok, mimo że nie będę korzystał z tego ubezpieczenia. Na moje pytanie w jaki sposób mogę odzyskać pieniądz za niewykorzystany okres ubezpieczenia (będzie to prawdopodobnie czerwiec - marzec 2018), uzyskałem odpowiedź "Nie da się, nie ma takiej możliwości nie wystawiamy żadnych korekt na niewykorzystany okres ubezpieczenia".

Moje pytanie brzmi czy to jest zgodne z prawem, wymaganie żebym płacił za usługę z której nie będę korzystał?
#maszprawo #prawo #biznes #leasing
Pobierz tamto-to-tamto - Siema, mam pytanie do znawców, chcę odstąpić leasing na auto, dokona...
źródło: comment_xcwN7kL9hH3NgvvvrycxEWJuPNi5TiM8.jpg
  • 8
@tamto-to-tamto: Nie jesteś właścicielem auta, tylko jego użytkownikiem. Wiec nie masz możliwości rekalkulacji składki, a podpisując umowę z leasingodawcą na pewno zobowiązałeś się do wykupienia jakiegoś zakresu ubezpieczenia. To że jest rozbite na raty to tylko ich "dobra wola". Tak Ci powiedzą :D Oczywiście gdyby chcieli to się da, ale wtedy to oni ponieśliby straty, a straty w banku przejść, jak wiadomo, nie mogą.
@tamto-to-tamto: w takim układzie, możesz jeszcze "wrzucić koszt" tego ubezpieczenia w kwotę za którą leasing odstąpisz. Tak przynajmniej wnioskuje, bo na otomoto jest sporo ogłoszeń o odstąpieniu leasingu, gdzie podają dane w stylu:
- wartość auta X
- spłacona wartość Y
- zostało to spłaty Z
- odstąpie za K
gdzie to K leci do kieszeni przedsiębiorcy - nie wiem jak tam podatki od tego.