Wpis z mikrobloga

Wahoo ELEMNT Bolt vs Garmin Edge 520?
Bolt:
- bateria trzyma znacznie dłużej
- czytelniejszy wyświetlacz
- globalna mapa z możliwością nawigacji
- fajne wielofunkcyjne diody ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Jest coś o czym nie wiem co powoduje że lepiej kupić garmina? Przy okazji kupując którykolwiek z nich warto pchać się w czujniki kadencji/prędkości czy lepiej kupić osobno + czujnik tętna?
#rower #kolarstwo #szosa #garmin
  • 27
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@fixie @Arked Mapa w Wahoo przydaje się chyba tylko jako dodatkowy punkt odniesienia podczas nawigowania. Trasę zawsze wrzuca się z komputera, wiec wtedy można się zapoznać z topografią i nie tylko (albo smartfona, no ale raczej w mniejszym stopniu).

Edge 820 vs Wahoo Elemnt
Oglądałem ten filmik w miarę od początku więc śmieszność sytuacji wzrosła o 100%. W skrócie:
Gość wybrał się na przejażdżkę korzystając z nawigacji google maps na smartfonie i testując ww. urządzenia. Dojechał do celu przyjemna ścieżką wiodącą wzdłuż nabrzeża no i postanawia
  • Odpowiedz
Mapa w Wahoo przydaje się chyba tylko jako dodatkowy punkt odniesienia podczas nawigowania. Trasę zawsze wrzuca się z komputera, wiec wtedy można się zapoznać z topografią i nie tylko (albo smartfona, no ale raczej w mniejszym stopniu).


@quink: Wrzuć trasę 200-400 km (i więcej), ale zapoznaj się z topografią na kompie. Powodzenia.
  • Odpowiedz
@fixie: Nie wiem czy istnieje taka konieczność. Uważasz ze łatwiejszym rozwiązaniem i przewagą Garmina będzie możliwość przeglądania tnącej się mapy na niereagującym na dotyk 2" wyświetlaczu?
  • Odpowiedz
@quink: Uważam, że 99% ludzi tworzy trasy na kompie i eksportuje je na urządzenie. Co do reszty wypowiem się po dniu jutrzejszym, gdy dostanę 820, ale ciężko jest mi uwierzyć, że tak ją zrąbali względem 1000.
  • Odpowiedz
I co Panowie, kupił ktoś Bolta? Zastanawiam się czy oni shipping na EU robią z EU czy z US? Bo jeśli US to jeszcze podatek i cło trzeba doliczyć(?), i już tak korzystnie nie wychodzi :(
  • Odpowiedz
@mizago: Ja wybrałbym Bolta. Osobiście uważam, że produkty Garmina to jakiś absurd cenowy. Wahoo też przesadza z cenami ale przynajmniej te produkty są naprawdę dobrze wykonane.
Sam nie posiadam ani jednego ani drugiego ale kilka razy miałem w rękach i rozmawiałem z użytkownikami.
Ci co mieli Garmina i zmienili na Wahoo Bolt stwierdzili, że do Garmina nie wrócą.
Oczywiście wielu nadal ceni 520 i samego Garmina ale coraz więcej osób jednak narzeka na Garmina i jego spadek jakości.

Sam w sumie nie potrzebuję aż takiego kombajnu jak Wahoo czy 520, raczej szukałbym dla siebie coś do okolic 600zł. Ale gdybym jednak miał wybrać coś w okolicach 900-1000 zł Byłby to wspomniany Bolt, którego specyfikację dokładniej przeglądam od jakiegoś czasu szukając dla siebie produktu, który spełniałby moje oczekiwania
  • Odpowiedz