Wpis z mikrobloga

Mi się wydaje, czy piętnowanie polskości się nasiliło w ostatnich dniach, czy to główna czy Mirko? Nawet przy wpisach na zupełnie inny temat przyjdzie takie zielone gówno żeby tylko napisać że Polacy to #!$%@? gnój. I nie że jakikolwiek argument, poprostu zostawiają takie debilne wypociny. Trolle trollami, ale czasem to są tak żenujące i bezsensowne komentarze ze przejście się na przystanek i z powrotem nie wystarcza. Przecież sami jesteście Polakami, i wyśmiewanie innych Polaków z tej swojej piwnicy xD skąd ten ból dupy? #wtf #polska #szkodaszczempicryja #boldupy
  • 16
  • Odpowiedz
@NickMiller: nie tyle ból dupy co beka z wielkich patryjotow dumnych z bycia Polakami. Zapytasz takiego dlaczego jest dumny to usłyszysz komunały o żołnierzach zziębniętych, Januszu papuszu i innych husariach. A i jeszcze uslyszysz, że jedyny Polak który naprawdę coś zrobił dla świata tozdrajca, komuch i ubek.
  • Odpowiedz
  • 5
@Zdupcyngiel No a jak Anglik powie, że jest dumny bo Churchill to już git XD
Jajebe każdy propsuje to co uważa za słuszne, czy to bohaterów czy wybitne głowy. Po co rozdzielać ludzi na gorszych patriotów i lepszych? Ponieważ mają w dupie wynalazców/muzyków/itd i wolą gloryfikować tych, którzy realnie Polsce się przysłużyli?
Wam to zawsze Polska będzie ciążyć, jak nie kraj to ludzie. Będziecie do śmierci pluć we własne gniazdo.
  • Odpowiedz
@NickMiller: Nie nasiliło sie. Dzieciaki ktore nie poznały życia myślą ze na całym świecie jest pięknie i cudownie tylko u nas zaścianek, narodowcy i zły patriarchalny Janusz z wąsem cwaniak od ktorego tak bardzo próbują sie odciąć i wyprzeć z powodu własnych kompleksów i niskiego poczucia wartości.
Takie uderzanie sie w pierś "patrzcie jaki ze mnie nie Polak bo Polacy to bydło" tez kiedyś sie śmiałem z januszy na lotnisku
  • Odpowiedz
@NickMiller: Ostatnimi czasy znowu rozpędziła się w Polsce propaganda historyczna wybielająca naszą historię i gloryfikującą zbrodnie i zbrodniarzy. Budzi się nacjonalizm, budzi się faszyzm. Nie dziw się że w odpowiedzi wysuwane są żarty deprecjonującę "wielką, białą, katolicką Polskę". Skanduje się hasła wieszania oponentów politycznych. Rośnie skala fizycznej i psychicznej przemocy wobec przyjezdnych i osób o innej orientacji.

Zrozum, nie jesteśmy lepsi od innych tylko dlatego że mieliśmy nieszczęście urodzić się
  • Odpowiedz
  • 1
@Cepion Chyba nie zrozumiałeś, nie pytam o żarty/docinki które są odpowiedzią na teksty nacjonalistyczne jak to nazwałeś, a o piętnowanie polskości w losowych wpisach/znaleziskach które z polskością nie mają nic wspólnego. Nigdzie też nie pisałem ze jesteśmy lepsi od kogokolwiek tylko dlatego że jesteśmy Polakami. Wydaje mi się że dość wyraźnie zaznaczyłem że chodzi o teksty które są bezsensowne i przepełnione nienawiścią, od Polaków w stronę Polaków.

Wydaje mi się że
  • Odpowiedz
@NickMiller: Opisałem mechanizm - czemu tak się dzieje. Im większa i bardziej powszechna propaganda, tym bardziej wszechobecna i agresywna reakcja. Newton się kłania ( ͡° ͜ʖ ͡°) Wzrasta polaryzacja społeczeństwa (taki jest w sumie cel obecnej władzy), obuchem dostają niezainteresowani i stają się zmuszeni opowiedzieć się po jednej ze stron. Tu książkowy przykład: stanąłeś po niewłaściwej stronie barykady i dostałeś rykoszetem prosto w demokratyczne (nie-nacjonalistyczne) serce.
  • Odpowiedz
  • 2
@Cepion właśnie nie staje po żadnej ze stron, dlatego poruszyłem dialog. Chciałem zobaczyć reakcje i zdanie innych. O dziwo nie dotarł tutaj żaden troll. Twoja druga odpowiedź wydaje mi się dużo bardziej konkretna, pozdrawiam :)
  • Odpowiedz