Wpis z mikrobloga

  • 0
@Prince_Prospero chciałbym wiedzieć jakie są apki na rynku których kurierzy używają do swojej pracy, zarówno płatne jak i darmowe. Mam Google ale mnie ciekawi które są najczęściej używane. Oraz czego im brakuje, co mógłbym usprawnić by apka miała uzasadnienie w życiu a nie była tylko praca dyplomową
  • Odpowiedz
  • 0
@MichalQ20 czyli raczej brakuje dobrych rozwiązań darmowych czy te autorskie są wymuszane przez pracodawcę? Miałbyś może kiedyś chwilę by mi wypisać najważniejsze opcje takich apek i czego Ci brakowało co było źle? Bo pewnie nie ma dostępu do tych apek dla szarych ludzi
  • Odpowiedz
@ThePawel: z tego co u siebie zauważyłem, to kurierzy najczęściej mają problem ze spisaniem sobie trasy: czyli adres, dokumenty zwrotne, pobranie, dodatkowe informacje mające ułatwić doręczenie (niesort, ciężka paczka, wielopak) itp i z godzinami (robienie tego na papierze jest czasochłonne), czyli np dobrze by było gdyby aplikacja informowała na 30 min przed deadlajnem
  • Odpowiedz
@ThePawel: Są to Apki wgrane do skanera, służą do kontaktu z koordynatorami, doręczania i nadawania przesyłek. Nie maja jakiś większych funkcji, ta z InPost i Patron są na telefonie/tablecie (Android) a DHL ma zwykłe Motorole znane z magazynów tylko w mniejszej wersji. Jest tam Windows, są tam informacje o doręczeniach i nadaniach, informacje o paczce, czy jest COD czy ROD czy jakieś inne usługi dodatkowe. w DHL w róznicy do
  • Odpowiedz
  • 0
@MichalQ20 dzięki! ciekawi mnie czy w nich jest opcja wprowadzana okienek czasowych w których można dostarczyć paczkę do konkretnych osób i by to wpływało na trasę? I czy wszystkie te apki wyznaczają trasę najlepszą dla wielu punktów ? Czy korzysta się jeszcze oddzielnie z nawigacji?
  • Odpowiedz
@ThePawel: Aplikacje nie posiadają nawigacji i nie da się wyznaczyć przez nie trasy. W GLS chyba można było wprowadzać okienka czasowe. Z Nawigacji i tak kurierzy nie korzystają bo obecnie nie ma chyba żadnej odpowiedniej aplikacji którą sama by pokierowała i posegregowała punkty a starsi kurierzy znają rejon na pamieć to i tak by z niej nie korzystali. Jak coś to pisz na priv, nie wiem co w sumie mogę
  • Odpowiedz
@ThePawel: @MichalQ20: W Belgii, DPD ma dla klientów funckję patrzenia na żywo gdzie jest kurier i ile ma paczek przed nami (pokazuje również dokładne miejsce gdzie ma oddać paczkę) więc wydaje mi się że kurier też ma nawigację w którym nawiguje go po kolei do roznych adresow?
  • Odpowiedz