Wpis z mikrobloga

Mirki od #papryczki hepl. Od jakiegos czasu zauwazylam ze moje papryki stoja w miescu ze wzrostem... ( ͡° ʖ̯ ͡°) stoja na parapecie gdzie maja duzo slonca, podlewane regularnie... posadzone 26.02
Tak jak jakis czas temu wystrzelily do gory jak szalone, tak od jakiegos tygodnia czy dwoch nie widac zadnego nawet najmniejszego postepu. Widac przez kubki ze maja duzo korzeni
Fish mi troche choruje co widac na zdjeciu- biale przebarwienia, mam caroline reaper i habanero green... cos moze byc nie tak czy to normalne? To moja pierwsza przygoda z paprykami ʕʔ #ostrezarcie #chilizgobim #papryczki #zpamietkamlodejzielarki #kiciochpyta #goomowesosy
Pobierz krolowa_MordeZmien - Mirki od #papryczki hepl. Od jakiegos czasu zauwazylam ze moje p...
źródło: comment_Zz9kkbUYH8nFvjXSFVsms0B3dgrPNQ1l.jpg
  • 28
@krolowa_MordeZmien: Ale wiesz, że musisz mieć tam minimun 8h słońca żeby coś z tego było..
Kubki nie mogę być przezroczyste bo hamujesz rozwój korzeni.
Jak stoją w miejscu to pewnie przelane. (ziema cały czas mokra, korzenie nie dostają wystarczająco tlenu) Przesadź to w jakieś większe donice nie przezroczyte i daj dobrej ziemi. Podlewaj jak jest sucho.. a nie co określony interwał.
Poza tym pH pewnie zwalone przez złą wodę.. jak będziesz
@krolowa_MordeZmien: Owiń czymś kubki, żeby korzenie nie miały dostępu do światła (czy raczej światło do korzeni :) ). Zauważyłem, że rośliny mają "czkawkę" kiedy kończy się sezon grzewczy. Musi minąć "chwila" zanim się odzwyczają od grzania. Dosypałbym też ziemi do kubków (tak prawdę mówiąc, to bym je przesadził w doniczki) i podlewał z lekkim nawozem (rozcieńczonym mocniej, niż zaleca producent).
@krolowa_MordeZmien: Zanim zaczniesz nawozić to sprawdź pH.. bo tylko możesz sobie zaszkodzić. Gdy pH ziemi jest złe, zmienia się przyswajalność pewnych składników przez roślinę. Podstawowy błąd.. moja roślina ma niedobry to dam nawozu.. ale co z tego skoro roślina nie będzie w stanie tego zjeść bo jest zablokowana, więc tylko robi się niepotrzebnie za duże stężenie co może doprowadzić do "spalenia" rośliny oraz jeszcze większych niedobórów, bo za dużo jakiegoś składnika
@krolowa_MordeZmien:
zahamowany wzrost - za małe doniczki
ślady na liściach - odparzenia od słońca, brak jakiś składników odżywczych, złe ph wody/gleby (edit: podlewać wodą z kranu, ale odstaną 24 godzin - wyparowuje chlor, który jest szkodliwy jak ph jest właściwe w kranie.)
edit: kubki... - na pewno nie mogą być przeźroczyste zbyt długo (jak widać korzenie to źle). Bo korzenie nie mogą być wystawione na światło!

Rozwiązań jest wiele, dziś już
@krolowa_MordeZmien: ale ja mówię o uprawie optymalnej :D aby były jakieś owoce, a nawet sporo
Jak chcesz mieć 3 na krzyż do 1,5 litra dla słabszych odmian. Jednak przy dużej dbałości, przycinaniu, też może dać podobną ilość i w 1,5 litrowych.
Pytanie czego chcesz?