Wpis z mikrobloga

Zamówiłem sobie ważną dla mnie rzecz kurierem UPS. Kurier dzwoni i narzuca godzinę 8-10 kiedy ja jestem w pracy. Nie może inaczej, BO NIE. Dzwonię na infolinię, USTNIE trzeba podać numer przesyłki który ma 20 znaków, po czym babka która się odzywa w słuchawce prosi o numer przesyłki XDDD PATOLOGIA. Na stronie UPS napisane jest, że przesyłka jest DOOR TO DOOR oraz że kurier dostarcza tą przesyłkę w godzinach 9-19. #!$%@?, bo panu kurierowi nie chce się o 15 bo mu trasa nie po drodze... #!$%@? jego mać za co mu płacą.
#ups ##!$%@? #kurier #kurierzy #gorzkiezale
  • 57
@Puter: Otóż to.. płacisz za usługę i wymagasz żeby była zrealizowana tak jak powinna. Ale oczywiście wykopki wiedzą lepiej i prawie mnie zjedli xD
@keneth_: nie oczekuję żeby ktoś mi klękał do miecza, tylko żeby mi dostarczył paczkę w godzinach w których jestem w domu. Taki jego #!$%@? obowiązek, a ja za to ZAPŁACIŁEM. Ja w swojej pracy daję z siebie 100% i nie mówię klientom, ze mi nie po drodze i #!$%@? nie przyjade do pana odbierz se pan w siedzibie xD ogarnij sie typie
@gurken: Płacisz za próbę doręczenia pod wskazany adres między 9 a 19 i tyle ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@Puter: Polecam dopłacić za przesyłkę (kilka razy brałem doręczenie między 18-22 a w pracy często używamy dostawy do godziny 12) i zero problemów ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Taa ale ze strony firmy - " próba doręczenia odbędzie się między 9-12" więc dlaczego mam płacić więcej - bo kurier jest gnojem i nie wywiązuje się z obowiązków? Jak ja bym tak robił - szef wyleje mnie na zbity ryj bo ma w dupie że np. miałem zgaszone światło na klatce i godzinę szukałem dziurki do klucza , który jak później sobie przypomniałem zostawiłem w domu. Bardzo śmieszne
skoro jest to tak droga przesyłka to dopłać te 20 zł i zamów przesyłkę na konkretną godzinę/dzień.


@Desann: Naprawdę jest taka opcja dostępna powszechnie? Jeśli widziałem jakąś dopłatę to tylko do ekspresu (cholera wie o której), nie spotkałem się jeszcze w popularnie dostępnych sklepach z wyborem konkretnej godziny (przedziału) który byłby faktycznie wiążący - jedyny wyjątek to Tesco online, ale u nich jeżdżą ich pracownicy i z żarciem, pewnie dlatego są
@gurken: Prawda jest taka, że w cywilizowanych krajach tak to wygląda, tj. w momencie zamawiania zaznaczasz, na którą chcesz godzinę i o tej godzinie dostajesz. Oczywiście w Polsce jak w lesie, mentalność postkomunistyczna


@janeeyrie co? To UK nie jest cywilizowanym krajem bo opcję wybrania godziny jako standard mam w jednym sklepie, a 90% zakupów robię online. W wielu nawet nie ma wyboru godziny za dodatkową opłatą, dostawa będzie pomiędzy 9 a
@Puter:
Zamawiasz dodatkowo płatne doręczenie w wybranych godzinach? Nie? Twój problem. Albo zamawiasz tam, gdzie ktoś siedzi 24h na tyłku, albo bierzesz opcję zamawiania do Paczkomatu, kiosku Ruchu, na Orlen czy do placówki Poczty Polskiej.
@gurken: Jesteś idiotą jeżeli myślisz, że kurier ma tylko paczkę do Ciebie. Ma ilość punktów i musi się zmieścić czasowo aby zrealizować zlecenia. Jedzie tak ja ma ułożoną trasę.. nie ma jeżdzenia dwa razy w to samo miejsce albo później.. Ma wykonać zadania.. za to mu płacą to jego praca.
Co ty pieprzysz?zamawiam w godzinach pracy i tak dupa. Nie broń #!$%@?ów bo niektórzy są normalni a niektórzy mają #!$%@? na Ciebie i Twoją dostawę. Żyją z Twojej pracy więc minimum szacunku
@Xune: ale wiesz, że większość tych sklepów na stacjonarne punkty w większych miastach ? Ja kupowałem HDD w x-kom. Nawet mi nie przyszło do głowy aby zamawiać kuriera... odebrałem sobie osobiście w punkcie uwcześnie dowiadując się w jaki sposób jest realizowana dostawa do ich sklepu z towarem. Mają własną spedycję bo z firm kurierskich zrezygnowali.. Takiej odpowiedzi oczekiwałem więdząc co dzieje się na sortowaniach..
ale wiesz, że większość tych sklepów na stacjonarne punkty w większych miastach ?


@r5678: Ale mireczek wyżej pisał żeby brać opcję dostawy na konkretną godzinę to ja pytam czy to jest takie popularne że to poleca i podrzucam kilka przykładów pierwszych lepszych, popularnych sklepów gdzie nie jest dostępne. Pisałem że sklepy wybierane totalnie randomowo, robiąc zamówienie w x-kom też odebrałem osobiście i też bym nie zamawiał kuriera. Po prostu był to