Wpis z mikrobloga

Witam. Od jakiej strategii turowej zacząć przygodę z tym rodzajem gier? Tak zeby nie zrazić się poziomem trudności na pcozatku. Data wydania/grafika nie ma znaczenia, chodzi tylko o grywalnosć. Myślałem nad którąś z części Cywilizacji, tylko nie mogę się zdecydować na którą.
#gry
#strategie
  • 9
@manamana90: Cywilizacja jest ok, aczkolwiek ja osobiście nie lubię gier bez ściśle zakreślonej fabuły czy też kampanii.
Heroes III lub V. V ma bardzo fajną kampanię, nie jest strasznie trudna (zwłaszcza na niższych poziomach trudności).
Z takich znanych turówek to jeszcze: Age of Wonders, seria Total War. Nie wiem co bardziej cie interesuje, budowanie czy walka.

Osobiście na start poleciłbym Heroes V
@manamana90: jak lubisz budowanie, rozwój to CiV 5 w sam raz będzie, ew. Heroes 5 też spoko, XCOM Enemy Unknown [2 jest sporo trudniejsza]. Hmm, poza tym to z nowszych nie przychodzi mi nic do głowy, trochę bieda ostatnio, szczególnie z ekonomicznych ( ͡° ʖ̯ ͡°)

@bolczan: nie teoretycznie tylko często można wygrać bez walki [przynajmniej w piątce], a już na pewno bez wojen agresywnych [np.