Wpis z mikrobloga

Romet reklama na wykopie - ku przestrodze!

Od kilku dni widze spoty reklamowe naszej rodzinnej firmy z tradycjami czyli Romet. Przy tej okazji chcialbym was otrzec jaka moze zakonczyc sie przygoda z procesem gwarancyjnym jaki oferuje nam ten producent jak i wielu innych.

Swoj rower Romet Rabler FS 29ER 2014 kupilem w maju 2016 r. na wyprzedarzy w jakims sklepie internetowym. W sumie po konsulatacji ze znajomymi specami od osprzetu uznalismy ze warty jest swojej ceny. Ten model przeznaczony jest wg. producenta do jazdy typu MTB a wiec w terenie. Cena w promocji 5200 zl. - katalogowo 7999. MTB czyli tereny gorskie, ale! no wlasnie. Producent w gwaracji zastrzega sobie iz przeznacznie jego rowerow - uwaga wszystkich! jest do celow rekreacyjnych a nie wyczynowych. Co wiec jesli wystaryjemy np. w jakiejs imprezie masowej typu maraton, zawody a nawet akcja wspolna jazda jak Masakrytyczna itd. Wtedy juz gwarancja na rower nam nie przysluguje.

Teraz do rzeczy. Pojechalem sobie na wycieczke po lasie i niestety pekla rama! tak pekla i to na spawie. Wiec skontaktowalem sie z firma Romet w celu ustalenie warunkow reklamacji. Wyslali mi kuriera i zabrali rower na gwarancji. Po tygodniu odeslali rower z informacja iz wg.l ich eksperow rower nie byl uzytykowany zgodnie z przeznaczeniem co oczywiscie jest bzdura. Na szczecie reklamacja z tytulu rekojmi u sprzedawcy zakonczyla sie zwrotem kasy i temat zamkniety. Ale niesmak pozostal...

Tak wiec uwazajcie na te sprzety Rometu bo wg. informacji jakie udalo mi sie ustalic ramy do rowerow Rometa sa produkowane w Chinach i jednynie pozniej skladane u nas. Zmienilem marke na KTM gdzie karta gwarancyjna obejmuje kazdy rodzaj uzytkownia roweru wiec nawet w przypadku pekniecia ramy mozemy liczyc na pelna gwarancje po stronie porducenta.

Co wiecej! Romet posiada rowniez oficjalny team startujacy w zawodach oczywiscie na modelach jakie mozna kupic u nich w sklepie. Ciekawe czy zawodnicy sa swiadomi iz warunki gwarancji nie obejmuja ich sprzetu :)

reklamacja

Fotka rama

Fotka miejsce

#mtb #rower #romet
Pobierz
źródło: comment_kanwth2f9r858OUfIqifCX8HBus6eYzn.jpg
  • 150
czlwoieku na rowerze trzeba umiec jezdzic 1 zasada. 2 zasada grubasie !!! jak wciagasz sztyce na maxa i siedzisz ciagle grubym dupksiem to robisz dzwinie a szczegolnei jak zjedzales i podejzdzalem wtedy grubasie podnosi sie dupskiz eby odciazyc rower. #!$%@? rower i palczesz ze firma #!$%@? tumanie !!! debil gruby !!!


@unique555: Od 10 min na wykopie... Witamy pana z Rometa ( ͡° ͜ʖ ͡°)
właśnie mam kupować rower i chciałem cos zagranicznego, ale zobaczyłem reklamę rometa i nawet chwilę się zastanawiałem - "może dać szansę", ale jak mają takie podejście to podziekuje..
@LKRISS: 189 cm wzrostu czyli pewnie z 90-100kg wagi? Dołóż do tego piękną dźwignie którą zrobiłeś na sztycy podsiodłowej (na oko 50-60cm ). I pewnie jeździsz jeszcze siedząc wygodnie całym ciężarem na siodle?
Siedzę od dziecka w rowerach i z mojego doświadczenia mogę Ci powiedzieć że każdą ramę da się złamać. KAŻDĄ.
Nie dziwię się rzeczoznawcy że się do zmiany kierownicy dowalił, bo ma taki obowiązek. Zmiana podzespołu który wpływa na
@PanieCoPan: dziwie sie i dziwia sie wszyscy co duzo jezdza i znaja sie pewnie rownie dobrze jak ty na tych rowerach. Jakos Spec, Trek czy nawet Kross jaki mialem wczesniej i w dupe dostaly tyle ze hoho nie pekaly.