Wpis z mikrobloga

@meretz: Odcedzając z hermetycznego język, ma rację. Prawie wszyscy terrorysci islamscy czynni w Europie mieszkali długi czas w krajach zachodnich (większość się tam urodziła).
  • Odpowiedz
@Andreth: No tak, a sam fakt, że terrorystami zostają islamiści a nie chrześcijanie czy ateiści powoduje, że lepiej obwiniać kapitalizm, niż religię. No i jak wiadomo w socjalistycznych krajach jak Libia czy Irak nie było nigdy terroryzmu a jak byłem, to było go znacznie mniej niż w Europie.

#raklemcontent
  • Odpowiedz
No tak, a sam fakt, że terrorystami zostają islamiści a nie chrześcijanie czy ateiści powoduje, że lepiej obwiniać kapitalizm, niż religię.


@Wujek_Mietek: historia organizacji terrorystycznych.
Tak na dobrą sprawę to nawet buddyści byli terrorystami: Aum Shinrikyo.
  • Odpowiedz
@Wujek_Mietek: ponoć u okulisty dostałbyś receptę na okulary za to, że nie dostrzegłeś pierwszej części wpisu. Jeżeli chodzi o szkolne odzywki, to dwóch może grać w tę grę.
  • Odpowiedz
@tyrald: Jaka niby pierwsza część wpisu?

- Wyznawcy jakiej ideologii zabili w zamachach terrorystycznych najwięcej europejczyków w ostatniej dekadzie?
- Gdzie zdarza się więcej zamachów? W kapitalistycznym zachodzie czy w krajach arabskich?
- A więc system zachodnioeuropejski wzmaga, czy studzi chęć do zamachów?

Ten wpis na fb to rak, nie mający związku z rzeczywistością, jak 90% wypowiedzi ludzi z Rakłem.
  • Odpowiedz
Jaka niby pierwsza część wpisu?


@Wujek_Mietek:

historia organizacji terrorystycznych.


Przypomnę: okres 1970-1990 był gorszy niż 1990-2010 pod tym względem.

Wyznawcy jakiej ideologii zabili w zamachach terrorystycznych najwięcej europejczyków w ostatniej dekadzie?


"Ofiarowo" to islam. "Aresztowo" to separatyści i islam, w porównywalnym stopniu. Obie statystyki z Wiki.

Gdzie zdarza się więcej zamachów? W kapitalistycznym zachodzie czy w krajach arabskich?


W krajach muzułmańskich - nie tylko arabskich (np. Nigeria).
Sęk w tym, że
  • Odpowiedz
Przypomnę: okres 1970-1990 był gorszy niż 1990-2010 pod tym względem.


@tyrald: I? "A w Ameryce to biją Murzynów"?

"Ofiarowo" to islam. "Aresztowo" to separatyści i islam, w porównywalnym stopniu. Obie statystyki z Wiki.


@tyrald: A więc jak widać pewne ideologie nakłaniają do terroryzmu.

Owszem, obwinianie kapitalizmu to za daleko idące wnioskowanie.


@tyrald: To jest debilizm na poziomie całej tej śmiesznej partyjki. Sam widzisz, że kapitalizm jeżeli coś robi, to
  • Odpowiedz
I? "A w Ameryce to biją Murzynów"?


To, że czegoś nie zauważasz nie oznacza, że gdzieś pobito Murzyna. Różnica jest teraz taka, że teraz zaakceptowałeś istnienie terroryzmu separatystycznego.

A z jakich innych powodów to się niby dzieje? Sam wspomniałeś: albo ruchy separatystyczne [poprawione - ja], albo religijne. Są jeszcze nacjonalistyczne jak Breivik.


@Wujek_Mietek: z powodów bycia #!$%@? kierowanym mieszanką zachcianek ideologicznych.
Na przykład Unabomber był luddystą. Narysuj ciąg przyczynowo-skutkowy od luddyzmu
  • Odpowiedz
Różnica jest teraz taka, że teraz zaakceptowałeś istnienie terroryzmu separatystycznego.


@tyrald: Nigdy nie negowałem. Dobrze wiem, co to IRA.

Narysuj ciąg przyczynowo-skutkowy od luddyzmu do terroryzmu.


@tyrald: Przecież to od początku była ideologia terrorystyczna.

Islam jest rakiem. Tak mówi Dawkins a ja jestem jego wyznawcą.
  • Odpowiedz