Wpis z mikrobloga

O #!$%@?. 58% polaków nie wie że płaci VAT Kumacie? xD Teraz już wiem dlaczego w tym kraju nie może być normalnie...


@LibertyPrime: Na wykopie jest jeszcze gorzej, bo kiedy piszę że 500+ to tak naprawdę zwrot podatków dla rodzin z dziećmi, 99% osób pisze o alternatywie w postaci ulgi w PIT, kompletnie nie wiedząc że to VAT i akcyzy są głównymi podatkami płaconymi przez najbiedniejszych. Tak że zwrot tego inaczej
może przestań #!$%@?ć kocopoły?


@spluczka: Może udowodnij że nie mam racji?
Ufoludki dają kasę na 500+? xD
Przecież to oczywiste że to jest kasa z podatków.
Tak samo jak oczywiste jest że rodzina z dziećmi te podatki musi płacić.
Może udowodnij że nie mam racji?

Ufoludki dają kasę na 500+? xD


@erbo:
Rozumiem że w chwili obecnej rodziny które pobierają więcej pieniędzy z 500 plus niż płacą podatków - zwracają różnicę do budżetu państwa? Bo jeśli nie to temat zakończony.

Druga sprawa. Ile płaci tych podatków przeciętna rodzina będąca beneficjentem 500 plus? ile korzysta na różnego rodzaju usługach państwa, które kosztują (w przeciwieństwie do rodzin bezdzietnych, przedsiębiorców którzy zarabiają więcej,
Rozumiem że w chwili obecnej rodziny które pobierają więcej pieniędzy z 500 plus niż płacą podatków - zwracają różnicę do budżetu państwa? Bo jeśli nie to temat zakończony.


@spluczka: A masz jakiekolwiek dane na temat tego ile jest takich rodzin?
Masz jakiekolwiek dane ile by kosztowało kontrolowanie tego, w stosunku do oszczędności jakie może to przynieść?

Druga sprawa. Ile płaci tych podatków przeciętna rodzina będąca beneficjentem 500 plus? ile korzysta na
@LibertyPrime: Dziwne pytanie. CIT nie płaci osoba prywatna tylko spółki. Jednoosobowa działalność ma przecież PIT. PIT i VAT jest odprowadzane w większości wypadków za pośrednictwem przedsiębiorcy więc w sumie mnie nie dziwi że większość ludzi tego nie czuje. Dopiero jak zaczynają coś sprzedawać to myślą, że płacą.

Ba, powiem lepiej. Zadaj pytanie: Czym się różni płaca netto od płacy brutto? :) Myślę, że 1/3 osób też nie potrafiłaby odpowiedzieć ( ͡
A masz jakiekolwiek dane na temat tego ile jest takich rodzin?

Masz jakiekolwiek dane ile by kosztowało kontrolowanie tego, w stosunku do oszczędności jakie może to przynieść?


@erbo: Nie muszę mieć takich badań. Do obalenia Twojego twierdzenia że "500 plus jest zwrotem podatków które płacą owe rodziny" wystarczy mi fakt, iż istnieje choćby jedna taka rodzina która pobiera z 500 plus więcej aniżeli płaci podatków. Tyle.

Pierwszy przypadek: ktoś może nie
Nie muszę mieć takich badań. Do obalenia Twojego twierdzenia że 500 plus jest zwrotem podatków które płacą rodziny wystarczy mi fakt, iż istnieje choćby jedna taka rodzina która pobiera z 500 plus więcej aniżeli płaci podatków. Tyle.


@spluczka: No tak, bo przecież wystarczy że napiszesz tylko jedną bzdurę i już wiadomo że jesteś debilem xD

Pierwszy przypadek: ktoś może nie wpłacić nawet złotówki (cała rodzina jest bezrobotna), a i tak pobierać
@erbo: tak jak wspomniałem wcześniej - chrzanisz kocopoły i uprawiasz dialektykę niczym rasowy marksista, zmieniając znaczenie słów. Wedle Twojej pokrętnej logiki każdą redystrybucję da się sprzedać jako "ulgę podatkową", bo nawet jeśli ktoś nie pracuje i nie zarabia to przecież konsumuje, a więc "odprowadza podatki" (od np. 500 plus, które dostał od podatków, których wcześniej nie odprowadził), z których następnie.. otrzymuje zwroty. Perpetum mobile. A fakt, że ulga podatkowa (ta PITowska,
@spluczka: Jak nie rozumiesz że praca nie jest jedynym źródłem dochodu, to nie moja wina.
Widać to zbyt skomplikowane, żeby zrozumieć, że ludzie zanim było 500+, musieli mieć jakieś dochody i musieli je wydawać, żeby utrzymać siebie i dzieci.

Pokaż mi pajacyku jak niby można w Polsce utrzymać 3-4 osobową rodzinę, nie płacąc minimum 500zł podatków.
Sorry ale ja nie znam takiego sposobu.