Wpis z mikrobloga

  • 2
@Venro
Bardzo dobrze, że Donald nie zabiera głosu pod wpływem impulsu i nad podstawie szczatkowych informacji. To świetnie świadczy o jego opanowaniu i stabilności.

Turcja jest druga armia NATO pod względem liczby żołnierzy. Wyposażenie mają w większości stare i dalekoodbiegające od średniej Sojuszu.
  • Odpowiedz
  • 0
@Venro prawda jest taka że on gowno może i gowno robi, poklepuje się tylko z prezydentami i kanclerzem i hajs zbiera.
  • Odpowiedz
  • 0
@Venro: Dziwne, będąc Polakiem nie odnosić się do sytuacji w swoim kraju.


@Hardporecorn wtf? Przecież on przede wszystkim jako szef RE jest europejczykiem! nie może przecież myśleć tylko o Polsce ()
  • Odpowiedz
  • 3
@pawel-niczyporek

Ale w pełni w zakresie kompetencji kraju zainteresowanego - Holandii. Nie jest to problem Unia-Turcja, lecz Holandia-Turcja i to w dodatku dość krótkotrwały. Nie widzę przyczyny, by DT miał tu się angażować.


Czy krótkotrwały, to się okaże. Natomiast w momencie, w którym tureccy politycy odwołują swoje wystąpienia w Europie (również w Niemczech i Austrii), doradczyni Erdogana oskarża Niemcy o wywołanie konfliktu, a jeden z tureckich ministrów zapowiada daleko idące konsekwencje ze strony Turcji, to sprawa przestaje dotyczyć wyłącznie Holandii.
  • Odpowiedz
  • 3
@Rewo96

Bardzo dobrze, że Donald nie zabiera głosu pod wpływem impulsu i nad podstawie szczatkowych informacji. To świetnie świadczy o jego opanowaniu i stabilności.


Za chwilę minie doba od tych wydarzeń. Niepokojąco dużo czasu potrzeba Donaldowi, żeby nie dać się porwać emocjom i zebrać informacje.
  • Odpowiedz
Odpowiem Tobą - sprawa rozstrzyga się w pełni w zakresie kompetencji kraju zainteresowanego - Polski.


@Venro: No nie. Zasady trójpodziału władzy, praworządności powinny obowiązywać na całym obszarze Unii, bo to są właśnie te wartości europejskie, które są charakterystyczne dla Europy. (Np. w Azji już tak nie jest.) Dlatego przestrzeganie tych zasad jest objęte troską całej Europy.

Czy krótkotrwały, to się okaże. Natomiast w momencie, w którym tureccy politycy odwołują swoje
  • Odpowiedz
  • 4
@pawel-niczyporek

No nie. Zasady trójpodziału władzy, praworządności powinny obowiązywać na całym obszarze Unii, bo to są właśnie te wartości europejskie, które są charakterystyczne dla Europy. (Np. w Azji już tak nie jest.) Dlatego przestrzeganie tych zasad jest objęte troską całej Europy.


Podpowiem, że według prof. Wojciecha Szewko Holandia zachowaniem względem tureckiego konsula i pracowników konsulatu łamie założenia konwencji wiedeńskiej o stosunkach konsularnych. Podobne oskarżenie rzuciła wczoraj turecka minister. To tyle w kwestii praworządności.
  • Odpowiedz
  • 0
@Venro nie mogę otworzyć artykułu, ale na pewno nie napisali w nim, że Turcja ma potezniejsza armię od Wielkiej Brytanii czy Francji. Tusk jest przedstawicielem Unii, a więc 28 krajów i zanim zabierze głos musi wziąć pod uwagę znacznie więcej źródeł, niż Ty zloszczac się, że jedyne co publicznie podał o tej sprawie, to ze zrobi konferencję prasową w poniedziałek. Jestem przekonany, że w jej trakcie zostanie przedstawione oficjalne stanowisko całej
  • Odpowiedz
Podpowiem, że według prof. Wojciecha Szewko Holandia zachowaniem względem tureckiego konsula i pracowników konsulatu łamie założenia konwencji wiedeńskiej o stosunkach konsularnych. Podobne oskarżenie rzuciła wczoraj turecka minister. To tyle w kwestii praworządności


@Venro: Polski profesor krytykujący Holandię... Znowu zaczyna być śmiesznie i kompromitująco. Jakoś wolę wierzyć specjalistom od prawa z rządu holenderskiego niż jakiemuś DOKTOROWI Szewko.
Poza tym praworządność to jest coś większego niż złamanie jakiegoś stosunkowo mało ważnego przepisu.
  • Odpowiedz
Tak już zupełnie poważnie, to kryzys pomiędzy dwoma europejskimi państwami, w czasie którego pojawiają się oskarżenia o łamanie prawa i groźby konsekwencji oraz zamieszki z udziałem policji jest jak najbardziej sprawą dla szefa RE.


@Venro: Nie jest. Nie jest to kryzys, lecz wzrost napięcia, które prawdopodobnie szybko opadnie po wyborach w Turcji. Zamieszki są jak najbardziej sprawą policji w Rotterdamie, samorządu Rotterdamu, ewentualnie rządu Holandii. Na pewno nie są sprawą
  • Odpowiedz
Wobec tego tym bardziej nie ma żadnego wytłumaczenia dla wypowiedzi Donalda Tuska o grudniowych protestach KOD albo ostatnim marszu feministek. Był to zbyt mały i zbyt ograniczony miejscowo konflikt, żeby DT miał się angażować, a mimo to postanowił zająć stanowisko.


@Venro: Ciągle nie możesz zrozumieć, że sprawa KOD była elementem poważnego kryzysu USTROJOWEGO i SYSTEMOWEGO w Polsce. I z tego powodu DT jako przewodniczący Unii, były polski premier, były przywódca
  • Odpowiedz
@md23: Najpierw bUldupicie, że UE się we wszystko miesza, a potem płaczecie, że Tusk się nie odnosi do konfliktu dyplomatycznego, który w Holandii dopiero co się rozpoczął.
  • Odpowiedz
  • 0
@Piesmen ja zadam tylko elementarnej konsekwencji. Buldupimy bo ue miesza się tylko w sprawy maluczkich, a przy poteznych graczach sra w gacie
  • Odpowiedz
@md23: Ale co ma k---a robić Tusk w sprawie konfliktu, który dopiero co się zaczął? Konsekwencja nie ma tu nic do rzeczy. C--j z tym, że Tusk skrytykował otwarcie politykę imigracyjną Merkel i przez wielu polityków ze starej Unii uważany jest za konserwatystę. Ale wy dalej będziecie się zapluwać, że liże dupę Merkel. Prawda jest taka, że UE była jakąś ideą, a w rzeczywistości starej Unii Polska jest c---a potrzebna.
  • Odpowiedz