Wpis z mikrobloga

@Hardporecorn

Dziwne, będąc Polakiem nie odnosić się do sytuacji w swoim kraju.


Jako szef Rady Europejskiej jest rzekomo w pierwszej kolejności odpowiedzialny za losy Europy. Jego narodowość nie ma znaczenia, bo nie jest od załatwiania polskich interesów. Przynajmniej tak dotąd słyszałem.

Trzecia, oczekujesz głosu prezydenta Unii w sprawie walki z karaluchami w Holandii?


Turcja to druga armia NATO po USA. Jakkolwiek nie patrzeć, to sprawa jest poważna.
Jako szef Rady Europejskiej jest rzekomo w pierwszej kolejności odpowiedzialny za losy Europy. Jego narodowość nie ma znaczenia, bo nie jest od załatwiania polskich interesów. Przynajmniej tak dotąd słyszałem.


@Venro: Nadal, on sam decyduje o czym się wypowie, a o czym nie. A tym bardziej nie jesteś odpowiedzialny za to ty. Może mówić o tym, o czym sam będzie chciał. A interes UE, za który jest odpowiedzialny, to też polski interes,
@Hardporecorn

Nadal, on sam decyduje o czym się wypowie, a o czym nie. A tym bardziej nie jesteś odpowiedzialny za to ty. Może mówić o tym, o czym sam będzie chciał.


Chyba nie do końca. Stanowisko szefa RE do czegoś obliguje. Zresztą, to oczywistość, co ja w ogóle tłumaczę.

A interes UE, za który jest odpowiedzialny, to też polski interes, więc jest mimo wszystko odpowiedzialny za polskie interesy.


Na tej samej zasadzie
Na tej samej zasadzie odpowiada za interes holenderski i turecki.


@Venro: Turcji nie ma w UE, więc za nich akurat nie odpowiada.

Chyba nie do końca. Stanowisko szefa RE do czegoś obliguje. Zresztą, to oczywistość, co ja w ogóle tłumaczę.


@Venro: Obliguje, ale nie nakazuje lub zabrania wypowiadać się na niektóre tematy, które sam uzna, za ważne. Z perspektywy czasu widzę, że niestety wtedy miał rację co do sytuacji w
@Hardporecorn

Turcji nie ma w UE, więc za nich akurat nie odpowiada.


Ukrainy też nie ma, ale w jej konflikt z Rosją (której też w UE nie ma) był zaangażowany.

Obliguje, ale nie nakazuje lub zabrania wypowiadać się na niektóre tematy, które sam uzna, za ważne. Z perspektywy czasu widzę, że niestety wtedy miał rację co do sytuacji w Polsce, wcześniej sam uważałem, że nie powinien się wtrącać.


Konflikt międzynarodowy w środku
@Venro: Nawet jeśli jest konflikt, nie jest zobligowany do wypowiedzi. Od spraw zagranicznych, jak pisałem ma komunistkę z Włoch, i to ona powinna się na ten temat wypowiadać, a nie oczekiwać tego od kogoś innego. Tusk zechce, to się wypowie i tyle. Jest niedziela, rano, tłumacz pewnie śpi/leczy kaca, dajcie mu spokój ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Turcja to druga armia NATO po USA. Jakkolwiek nie patrzeć, to sprawa jest poważna.


@Venro: Ale w pełni w zakresie kompetencji kraju zainteresowanego - Holandii. Nie jest to problem Unia-Turcja, lecz Holandia-Turcja i to w dodatku dość krótkotrwały. Nie widzę przyczyny, by DT miał tu się angażować.

Co innego z nieprzestrzeganiem zasad praworządności i trójpodziału władz w jednym z krajów członkowskich UE. To już nie jest wewnętrzny problem danego kraju, lecz