Wpis z mikrobloga

Od kilku tygodni w wolnych chwilach siedziałem nad Sarą, czyli taką Siri dla biedaków ;) Dzisiaj prowizorycznie wszystko poskładałem do kupy i bangla jak ta lala. Sara czyta mi newsy, sprawdza jakość powietrza, wydarzenia z kalendarza google, podaje czas dojazdu pod podany adres z uwzględnieniem korków. W sumie mam napisanych ponad 20 różnych "modułów" i powoli kończą mi się pomysły na nowe.

Wiem, że to nic super odkrywczego, ale i tak jaram się jak głupi :D

#diy #raspberrypi
zan - Od kilku tygodni w wolnych chwilach siedziałem nad Sarą, czyli taką Siri dla bi...
  • 85
  • Odpowiedz
@zan: Nie da się zrobić tak, żebyś mówił od razu "Sara, sprawdź pogodę", "Sara, włącz muzykę" i myk działa? Mnie by denerwowało, to gadanie "Sara" i czekanie na "Słucham" xD
  • Odpowiedz
@DanielTakiJelen @Vladimir_Kotkov: jak tylko znajdę czas żeby wyczyścić kod to ogarnę jakieś znalezisko z tutorialem jak to wszystko skonfigurować bez "specjalistycznej wiedzy". Sam wszystko robiłem po omacku, nie znając pythona i bazując na tutorialach i blogach o RPi

@pawelek69: odblokuj PW to podeślę paczkę

@Denx: wolne działanie to wynik ilości zapytań. na przykładzie modułu z pogodą: nagraj 3 sekundową próbkę dźwięku -> wyślij do google -> odbierz rozpoznany tekst
  • Odpowiedz
@marchewaa: mikrofon nagrywa w kółko 3-sekundowe kawałki i sprawdza czy poziom głośności w nagranym kawałku przekracza X. Jeżeli przekracza to wysyła do api google
  • Odpowiedz
@zan: Jeżeli to nie problem to też bym zerknął w paczkę.
Mikrofon na USB? Czy karta muzyczna?
Zrobiłbym sobie bo rpi1rev1 mi leży. Widziałem na hackadayu projekt Jasper i zastanawiałem się nad polskim odpowiednikiem już jakiś czas temu a tu proszę.
Co do zapytań to możesz w wolnym czasie cacheować pewne dane jak pogoda żeby nie trzebaby było odpytywać serwera pogody za każdym razem. Plus ustawienia domyślne wspomniane wcześniej.
Muzyka ze
  • Odpowiedz
@umiarkowany_ekstremista: Jaspera znalazłem jak już zacząłem projektować Sarę. Wykorzystałem nawet kilka rozwiązań, które ma w swoich modułach - np. w module wyszukiwania w wikipedii.
U siebie używałem karty muzycznej na USB (12pln) i taniego mikrofonu (5pln).
Cache'owanie pogody to fajny pomysł i sobie dopiszę do listy ficzerów :)
Muzyka leci z dysku sieciowego, który mam w router wpięty.
Leci paczka na PW
  • Odpowiedz
  • 0
@mininomad 60 minut bezpłatnie, próbki przyjmowane przez api to 15s i wątpię aby OP miał komendy które przekraczają ten czas. Prosta matematyka: darmowych komend @zan ma ok. 240, każda kolejna to koszt ok. 0.025 grosza (0.006 usd).
  • Odpowiedz
@zan: szybkie pytanko, bo sam się nad podobną opcją zastanawiałem, jak filtrujesz zapytania do urządzenia?

rozumiem, że wysyłasz wszystko do google i sprawdzasz które zwroty zaczynają się od "sara/stara" a potem dopasowujesz do skryptu? ew samo sara/stara zaczyna całe drzewko nasłuchań/odpowiedzi.

Teraz pytanie - nie obawiasz się o prywatność? google nasł#!$%@? wszystko, nie tylko zapytania do sary...
  • Odpowiedz
@kowad: tak jak wcześniej pisałem - sprawdzam poziom głośności na 3 sekundowej próbce i jeżeli jest większa od X to wysyłam dalej. Jeżeli w próbce znajduje się słowo "sara" to odpala się odpowiednia funkcja skryptu.
O prywatność się nie obawiam bo jeżeli ktokolwiek podsłuchiwałby rozmowy w mojej to dostałby raka od razu ;)

@westu: jeżeli gra muzyka to Sara przechodzi w stan uśpienia i nie nasł#!$%@? komend. Muzykę można wyłączyć
  • Odpowiedz