Wpis z mikrobloga

Pytanie do #bojowkaios .Co takiego oferuje #iphone że jest taki drogi? Porównując telefony ewidentnie widać że inni producenci potrafią zrobić nie tylko to samo ale i lepiej za mniejsze pieniądze.
Np Iphone 6 na allegro około 1200zł
Sony Xperia z1 na allegro około 800zł
Przy czym xperia Z1 ma większy wyświetlacz z większą rozdzielczością 441 pikseli na cal a w iphone 326 ppi
szybszy procesor 2.2ghz | iphone 1.4ghz
aparat z większą ilością megapikseli 20Mpx |iphone 8mpx
i tak dalej.
Proszę o wyjaśnienie.
  • 19
@pycc: zaczynając od tego, że masz update stystemu stosunkowo często i długo, dla xperii Z zamknęli chyba już update. Wolniej taktowany procesor nie oznacza, że telefon jest wolniejszy. Liczba mpx też nie ma znaczenia jak osprzęt apartu jest słaby, na xperii po prostu więcej szumu będzie (miałem z3, teraz mam ip6s). Sam system ios jest fajnie zoptymalizowany, ale zamknięty.
@pycc: miodność systemu. Nie zrozumiesz, poki nie pouzywasz. Aczkolwiek xiaomi to pierwsze androidy, ktore mnie przekonują i mógłbym je miec zamiast IP
@pycc: fanboje #!$%@?ą, że system a prawda jest taka, że ludzie chcą dużo zapłacić aby poczuć się lepiej. Ekskluzywnie bo stać ich na Iphona. Głaszczą swoje ego. Wiedząc, że lepszy by mieli za mniejsze pieniądze no ale wówczas nikt by na nich nie zwrócił uwagi. Dowodem na to są etui, które muszą mieć wycięte okienko na logo Apple aby wszyscy wiedzieli, że masz iphona w tym etui a nie samsunga.
@Daleki_Jones: najlepsze jest to, że nigdy się nie męczę z androidem, wszystko działa jak trzeba, dlatego zawsze dziwi mnie ten argument. Po za tym nie mam hejtu na Apple, mam to totalnie w dupie.
iPhone nie oferuje wcale tak wiele o ile patrzysz tylko na telefon, a nie ekosystem. Powiem więcej, android od dawna jest systemem lepszym. Ale. Jesli masz maca, do tego iPada, to iPhone idealnie współpracuje. Nic nie pobije przenoszenia pracy, przeglądania internetu z urządzenia na urządzenie. Jest to proste, przyjemne i cholernie wygodne. To tak w telegraficznym :P
@pycc: "zamknięty" system, ergonomia, dobra optymalizacja, sprzęty Apple działają przez lata równie szybko (chyba, że któraś następna aktualizacja staje się zbyt ciężka dla bebechów, ale po kilku latach to nie powinno dziwić) oraz znacznie lepsza kontrola tego, co jest w app store. Jest mniej, jak na Androida, ale dużo lepiej jakościowo. A czemu drogie? Marketing kosztuje. W krajach pierwszego świata ten telefon to taki standard, tylko w Polsce i biedniejszych krajach
@ethics: ciii...Skąd w tobie tyle jadu? Może też kiedyś będziesz miał Jabłuszko...Zobaczysz jak to smakuje ( ͡° ͜ʖ ͡°)( ͡° ͜ʖ ͡°)( ͡° ͜ʖ ͡°) sam mam biedadroida ale następny tel to będzie ajfon :-)
@pycc: mam z1 i 6s. Nawet nie próbuj porównywać tych telefonów (podejrzewam, że przy zwykłej 6 to samo). To tak jakbyś chciał porównać passata 2.0 z mercedesem s 2.0. Sam pseudo aparat 20mpx to jest jak kalkulator w porównaniu do iphona, a niby słabszy