Wpis z mikrobloga

Na elektrodzie ten temat by zamknęli, bo "wałkowane tysiąc razy". Ja mam nadzieję, że ten tysiąc pierwszy nie będzie za dużo.

Wszyscy wiedzą, że Sir Anthony Hopkins skomponował walca pt: "And the Waltz Goes On"?
Czy wszyscy jednak wiedzą co go skłoniło do napisania tej melodii?
Czy wiedzieliście, że Hopkins wydał singiel na którym sam zaśpiewał?
Czy wiedzieliście, że wydał całą płytę ze skomponowaną przez siebie muzyką klasyczną?

Cała historia dostępna na blogu

Poniżej krótka historia na ten temat:

Liverpool, 7 listopada 1964 roku. Za oknem kolejny szary, ponury dzień z opadami deszczu. W ciepłym kącie jednego z teatrów, siedzi młodzieniec, którego matka marzyła o karierze muzycznej syna. Wie już, że nie będzie sławnym pianistą, ale lubi komponować. Spod palców wydobywają się dźwięki melodii. „Piękne, co to jest?” zapytała zainteresowana osoba. „Nie wiem, tak sobie gram.” – padła odpowiedź. „Powinieneś zapisać tą melodię”. Młodzieńcem przy pianinie był 27-letni wówczas Anthony Hopkins, a melodia którą grał, to podstawa do stworzenia „And the Waltz Goes On”.

Jeszcze raz polecam blog Oglądam Słuchając gdzie można dowiedzieć się o wiele wiele więcej na temat muzycznej strony Sir Anthony'ego Hopkinsa. Zapraszam!

#film
#muzyka #muzykafilmowa #andrerieu #muzykaklasyczna
Pobierz ogladamsluchajac - Na elektrodzie ten temat by zamknęli, bo "wałkowane tysiąc razy". ...
źródło: comment_MPCcjIPiIUnoZnF4XL9QD2mrjztGDdHD.jpg
  • 2